Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Си купив книги!

Go down 
+5
Smrtnikot
alexmkd
Legija91
Генерал
SIG
9 posters
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Си купив книги! Empty
ПишувањеПредмет: Си купив книги!   Си купив книги! EmptyСаб 20 Апр 2013, 00:20

Дечки, тука објавете кој книги ги имате купено со воено-полициска, безбедносна, историска или геополитичка содржина...

Јас купив 3 во Хрватска, си ги порачав и стигнаа.

Си купив книги! 532449_409943439078030_1469293535_nСи купив книги! 227621_426845934054447_1313155467_nСи купив книги! 577434_454582614614112_1258963519_n

Првите две се со тврд повез, одлични!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Си купив книги! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Си купив книги!   Си купив книги! EmptyСаб 20 Апр 2013, 11:02

Пред 3 дена ја купив „Мојата борба за Македонија“ од Љубе Бошковски Smile

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Си купив книги! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Си купив книги!   Си купив книги! EmptyСаб 20 Апр 2013, 12:44

Од кај може да се купи и колку е?
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Си купив книги! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Си купив книги!   Си купив книги! EmptyСаб 20 Апр 2013, 12:49

Frogfoot напиша:
Од кај може да се купи и колку е?

Ја најдов на старо. Инаку долго ја барав и јас.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Си купив книги! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Си купив книги!   Си купив книги! EmptyСаб 20 Апр 2013, 12:51

Ако може да ми кажеш од која издавачка куќа е, па да ги контактирам да ми кажат кај може да ја најдам во Охрид или Битола..
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Си купив книги! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Си купив книги!   Си купив книги! EmptyСаб 20 Апр 2013, 13:47

Frogfoot напиша:
Ако може да ми кажеш од која издавачка куќа е, па да ги контактирам да ми кажат кај може да ја најдам во Охрид или Битола..

Тоа е проблемот. Нема издавачка куќа. Издавач е самиот тој.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Си купив книги! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Си купив книги!   Си купив книги! EmptyСаб 20 Апр 2013, 14:15

Ааааа...ок тогаш Smile
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91


Број на мислења : 1330

Си купив книги! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Си купив книги!   Си купив книги! EmptyПон 09 Сеп 2013, 10:02

Незнаев каде, па ај тука, ме занима тие што се од скопје , ја имаат видено некаде Крв сузе и зној, од легија, сакам даја купам.. не ми се чита на интернет, го сакам она старото чувство на хартија низ прстите..

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал


Број на мислења : 2343

Си купив книги! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Си купив книги!   Си купив книги! EmptyПон 09 Сеп 2013, 16:18

Legija91 напиша:
Незнаев каде, па ај тука, ме занима тие што се од скопје , ја имаат видено некаде Крв сузе и зној, од легија, сакам даја купам.. не ми се чита на интернет, го сакам она старото чувство на хартија низ прстите..
Книгите на Легија може да се нарачаат на интернет страната http://www.crveneberetke.com/ а некои од нив се и распродадени. На интернет во PDF ги немам најдено сеуште. Добро е да знаеш дека дел од нив се поврзани т.е пожелно е да ги читаш по ред.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91


Број на мислења : 1330

Си купив книги! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Си купив книги!   Си купив книги! EmptyПон 09 Сеп 2013, 16:47

Не мене конкретно ме занима крв сузе и зној.. а како штое гледма на страницава за куппувачите од другите земји, треба да се јавуваат на телефони ова она.. ке ме одерат.. мене ме занима ако ја има кај нас низ книжарите.. инаку, овие денови сум у план да одам до скопјето, да си земам некоја книга па ако не ја најдам оваа, некој предлог ?

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Си купив книги! Empty
ПишувањеПредмет: Re: Си купив книги!   Си купив книги! Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Си купив книги!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Книги
» Tom Clancy книги
» Книги за антитероризам и контратероризам

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Кантина :: Наука и литература-
Отиди до: