Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Оклопни возила во состав на МВР

Go down 
+7
Зоран
Desperado
filip555
Makedon
SIG
1
Momak od Gjorce
11 posters
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Makedon

Makedon


Број на мислења : 158

Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни возила во состав на МВР   Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty19/1/2012, 11:31

Frogfoot напиша:
Судејќи по сликиве, се работи за исто возило,или барем премногу слично Smile Према оваа слика од возилово , различно од другите е само по прозорот на задниот дел (странично) , веројатно е некоја друга верзија на возилово, но се работи за ист концепт. Името е само „Ленд Ровер 4х4„ ?

П.С И мене одсекогаш ме интересирало како се вика ова возило,крактеристики,историја во МВР и сл. study

Јас најискрено првпат го гледам ова возило, не сум го видел нигде по улициве или по акцииве, затоа кој може кој знае нека пише збор два за него!!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG


Број на мислења : 6108

Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни возила во состав на МВР   Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty19/1/2012, 20:09

Се користеше активно во 2001 , сега е очигледно повлечено од употреба..навистина незнам ни јас ништо за ова возило а ме интересира..на страницата на Отокар нема инфо за овој модел баш кој го имаме? барем да знаеме од каде е набавено,кога и од кој ќе најдеме нешто по интернетов..
Вратете се на почетокот Go down
filip555

filip555


Број на мислења : 94

Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни возила во состав на МВР   Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty10/2/2012, 11:41

Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 M113IraqiFreedom

eve vi i od mene edno M113 imame okolu 28 vo ARM ne e od nasite slikata nemozev da najdam

______________________
"If you want peace, prepare for war."
Flavius Vegetius Renatus. Roman Military strategist. c. 390. A.D
Вратете се на почетокот Go down
Desperado

Desperado


Број на мислења : 70

Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни возила во состав на МВР   Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty11/2/2012, 00:30

Drugarce ova ne e M113 na ARM tuku na nekoja druga vojska. Bi te zamolil vo idnina, a ova svati go kako prijatelski sovet , prvo razgledaj go celiot forum, i koga ke postavuvas nekoe mislenje,prvo vidi dali ima otvorena tema za nego, ako ima nekoja slicna, vidi koja e poprikladna, me svakas?

Nikoj ne ti zema za zlo dodeka si nov clen, samo uzivaj i bidi aktiven! ziveli ziveli ziveli

Pozdrav

P.S Za ova imame tema vo "Kopnena Vojska"
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни возила во состав на МВР   Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty11/3/2012, 12:14

Конечно пронајдов некаква слика од ова оклопно возило Otokar Land Rover,го користата тигрите и е во црна боја,највероватно е она истото од сликата погоре...

Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 423068_308244879239373_100001615899406_853264_1601383797_n
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни возила во состав на МВР   Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty11/3/2012, 12:22

Браво јас ја најдов на видеото.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни возила во состав на МВР   Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty11/3/2012, 12:26

Зоран напиша:
Браво јас ја најдов на видеото.

На кое видео...
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни возила во состав на МВР   Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty11/3/2012, 12:27

Momak od Gjorce напиша:
Зоран напиша:
Браво јас ја најдов на видеото.

На кое видео...

На предходните страни е вежбата на ЕБР.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce


Број на мислења : 12354

Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни возила во состав на МВР   Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty7/4/2015, 21:10

Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 S2HQUG5

Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 05bEUTX
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран


Број на мислења : 3805

Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни возила во состав на МВР   Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty7/4/2015, 21:16

2001 беше чудо.
МТ=ЛБ ги купија во лудо време и по 2002 дадени на армијата.
Камилино _М-113 беше дониран на армијата а ете ги користело и МВР сега се е само спомен.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни возила во состав на МВР   Оклопни возила во состав на МВР - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни возила во состав на МВР
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Тенкови и оклопни возила во состав на АРМ
» ПО (против-оклопни) средства во состав на АРМ
» Лесно Оклопни Возила
» Оклопни борбени возила
» Импровизирани оклопни возила - Хрватска 91-92

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Безбедносни сили на РМ :: Министерство за Внатрешни Работи - МВР-
Отиди до: