Почетна
Почетна
Почетна
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeinstagramОдбрана Форум-Аndroid app

 

 Воена опрема и каде да се набави

Go down 
+26
ESN
darkness
tose
Ilija Uzunov
JKD
Генерал
Smrtnikot
alexmkd
Legija91
Alvar
Официрче
avgvstvs
beowulf
leopard
filip555
Зоран
Desperado
shady3
viktor555
tonin
Волчко
Profesionalec
SIG
Momak od Gjorce
Makedon
AlexGreat
30 posters
Отиди на страна : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24
АвторПорака
Smrtnikot

Smrtnikot


Број на мислења : 1272

Воена опрема и каде да се набави - Page 24 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воена опрема и каде да се набави   Воена опрема и каде да се набави - Page 24 Empty15/7/2017, 15:51

Случајно некој да не продава или да не знае од каде може да се набави добра футрола за ЦЗ99? Very Happy

______________________
"Through discipline comes freedom"
Вратете се на почетокот Go down
leopard




Број на мислења : 567

Воена опрема и каде да се набави - Page 24 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воена опрема и каде да се набави   Воена опрема и каде да се набави - Page 24 Empty16/7/2017, 22:21

За поефтина а добра, кожна, оди во скопска чаршија, на две места ги изработуваат, ќе ги видиш на излог кај шапкарите. Во каква сакаш боја и варијанта ќе ти ја направат. Цена незнам, не сум прашал.
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1573

Воена опрема и каде да се набави - Page 24 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воена опрема и каде да се набави   Воена опрема и каде да се набави - Page 24 Empty17/7/2017, 21:50

Ај некој да ми каже каде во ск можам да најдам квалитетно и добро војничко палто.

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1573

Воена опрема и каде да се набави - Page 24 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воена опрема и каде да се набави   Воена опрема и каде да се набави - Page 24 Empty18/11/2019, 01:58

Ај едно прашање од мене.Дали знаете од каде можам да најдам да си земам gore tex или термо панталони и да бидат во војничка шара.И ако има некој од СК и Куманово дали на оние тезгите со воена опрема сте забележале такви панталони.Иде студено време,идат и стражи така да навреме да се спремам. Very Happy

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
leopard




Број на мислења : 567

Воена опрема и каде да се набави - Page 24 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воена опрема и каде да се набави   Воена опрема и каде да се набави - Page 24 Empty18/11/2019, 09:50

Ќе мораш да одиш на шнајдер да ти изработат по порачка.
Своевремено го имав истиот проблем,па набавив комплет униформа М-98,два броја поголема,на рабовите ја отворија,внатре зашија крзнен додаток,од половни ЈНА ветровки.Истото се случи и со палтото.
Ако имаш вишок може така да направиш.
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN


Број на мислења : 1573

Воена опрема и каде да се набави - Page 24 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воена опрема и каде да се набави   Воена опрема и каде да се набави - Page 24 Empty18/11/2019, 12:30

leopard напиша:
Ќе мораш да одиш на шнајдер да ти изработат по порачка.
Своевремено го имав истиот проблем,па набавив комплет униформа М-98,два броја поголема,на рабовите ја отворија,внатре зашија крзнен додаток,од половни ЈНА ветровки.Истото се случи и со палтото.
Ако имаш вишок може така да направиш.
Знам дека мора самиот да се снаоѓам.Ако чекав до сега и уште чекам на АРМ да ме опреми сум го ебал ежот.Немаат од црните пододела да ни дадат а не пак нешто друго.

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content





Воена опрема и каде да се набави - Page 24 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Воена опрема и каде да се набави   Воена опрема и каде да се набави - Page 24 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Воена опрема и каде да се набави
Вратете се на почетокот 
Страна 24 of 24Отиди на страна : Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24
 Similar topics
-
» Едно прашање околу опрема
» Податоци за вооружување и опрема - АРМ
» Униформи и лична опрема
» Воено-полициска радиокомуникациска опрема
» Фотографска опрема - од почетници до професионалци

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Почетна :: Војнички муабети-
Отиди до: