ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пожар во Кисела Вода - расадникот

Go down 
АвторПорака
1

1

Број на мислења : 44

Пожар во Кисела Вода - расадникот Empty
ПишувањеПредмет: Пожар во Кисела Вода - расадникот   Пожар во Кисела Вода - расадникот Empty1/8/2011, 11:31

Во близина на мојот дом имаше силен пожар во кој за срека изгоре само сува трева.
Интервенираа 4 ри возила од кој едно од они Италианските теренско.
Вратете се на почетокот Go down
AlexGreat

AlexGreat

Број на мислења : 277

Пожар во Кисела Вода - расадникот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пожар во Кисела Вода - расадникот   Пожар во Кисела Вода - расадникот Empty1/8/2011, 23:39

Од донираните возила е највероватно...го изгаснаа?
Вратете се на почетокот Go down
1

1

Број на мислења : 44

Пожар во Кисела Вода - расадникот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пожар во Кисела Вода - расадникот   Пожар во Кисела Вода - расадникот Empty2/8/2011, 00:20

AlexGreat напиша:
Од донираните возила е највероватно...го изгаснаа?

да брзо и ефикасно
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пожар во Кисела Вода - расадникот Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пожар во Кисела Вода - расадникот   Пожар во Кисела Вода - расадникот Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пожар во Кисела Вода - расадникот
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Безбедносни сили на РМ :: Дирекција за Заштита и Спасување - ДЗС-
Отиди до: