ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next
АвторПорака
volcko1Број на мислења : 19

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   19/10/2012, 12:46

mislum deka veke ednas vi kazav deka licno prisustvuvav na testiranjeto na RIS koj bese na petrovec poligono
ama bidejki ni ARM ni MVR ne bea zainteresirani za negova nabavka proizvodo t.e RISot go prodadea na srbite isto kako i panciro od 11oktomvri koj go kupi mile dragic i posle ni go prodava na nas po strasna cena.
da ne ispadne deka se falum na forumo ama iam ispukano da ne preterum sigurno 40 do 50 trombloni a isto tolku i 40mm i 2 do 3 granati od ruskite frlacki
koga bi odbiral na prvo mesto se rusite pa 40 mm i na kraj trombloni
a toa so dodatoko deka nesto vlieae na preciznosta nema vrska,mozebi ima malku poveke trzaj ama toa ne e nisto posebno
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   30/10/2012, 11:02

Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   22/3/2013, 19:22


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

avatar

Број на мислења : 1326

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   3/6/2013, 23:31

Супер има тема и за тромблонска мина, ме занима после 5-6 испукувања викат дека цевката од пушката не е за ништо и може слободно да се фрли , дали стварно до толку ја оштетува цевката ??

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

avatar

Број на мислења : 2334

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   3/6/2013, 23:32

Legija91 напиша:
Супер има тема и за тромблонска мина, ме занима после 5-6 испукувања викат дека цевката од пушката не е за ништо и може слободно да се фрли , дали стварно до толку ја оштетува цевката ??

Врска нема

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   11/7/2013, 23:12

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   11/7/2013, 23:36

Ова е додаток за солзавец ако не се лажам.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   11/7/2013, 23:48

На М16 има сличен додаток како фрлач на бомби.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   30/9/2013, 14:03


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   1/10/2013, 17:30


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   

Вратете се на почетокот Go down
 
Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка
Вратете се на почетокот 
Страна 10 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: