ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty17/6/2012, 19:23

Абе и они имаат 300 верзии... штом ти рекол дека е Романски, веројатно е во право. Smile
Еве еден кој е доста сличен на М70АБ2.

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 HXEP2
Вратете се на почетокот Go down
volcko1Број на мислења : 19

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty17/6/2012, 20:24

togas dobijame mislum 10 G3 so podcevni frlacki a imise i dve tri bez frlacki
G3 koristise 308 NATO ili 7,62x51 so kaj nas ne e standardna municija pa zatoa koga odevme na teren
sekogas nosevme poveke borbeni kompleti so nas ,a samata puska ako pukis poedinacno e dosta
precizna a ako pukis rafal preciznosta e reci kazi nula moze da pogode prvio kusum a drugite odat vo prazno
a municijata sto ja koristevme pretezno bese turska a pri krajot na konfliktot dobijame srpska municija
za koja so mislum oti za nijansa bese po dobra od turskata
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty17/6/2012, 21:59

Alvar напиша:
Абе и они имаат 300 верзии... штом ти рекол дека е Романски, веројатно е во право. Smile
Еве еден кој е доста сличен на М70АБ2.

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 HXEP2
Ова е Рус у рака се колкнам.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty17/6/2012, 22:26

Чувај си ги рацете Зоки. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty17/6/2012, 22:59

Alvar напиша:
Чувај си ги рацете Зоки. Very Happy
И тоа што велиш мада спомнав рака!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty17/6/2012, 23:13

Странава Романциве ја имаат правено во '83-та... али брка работа. Wink
http://www.arms.home.ro/arms/pg/index.html
products > military gun > assault rifle > Md. 65

Куртули раката Зоки. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty18/6/2012, 00:32

volcko1 напиша:
togas dobijame mislum 10 G3 so podcevni frlacki a imise i dve tri bez frlacki
G3 koristise 308 NATO ili 7,62x51 so kaj nas ne e standardna municija pa zatoa koga odevme na teren
sekogas nosevme poveke borbeni kompleti so nas ,a samata puska ako pukis poedinacno e dosta
precizna a ako pukis rafal preciznosta e reci kazi nula moze da pogode prvio kusum a drugite odat vo prazno
a municijata sto ja koristevme pretezno bese turska a pri krajot na konfliktot dobijame srpska municija
za koja so mislum oti za nijansa bese po dobra od turskata
Фала на одговорот.Значи сепак турците дале некоја незначителна бројка на Г-3ки со која не може да се опреми ни една чета, за поголема воена формација да не говориме.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty18/6/2012, 01:52

Alvar напиша:
Абе и они имаат 300 верзии... штом ти рекол дека е Романски, веројатно е во право. Smile
Еве еден кој е доста сличен на М70АБ2.

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 HXEP2

Ако добро ме служи сеќавањето, а релативно добро памтам Smile , тогаш кундакот не беше во ваква положба туку беше до крај хоризонтална со пушката. Овој веројатно неможе да се крене повеќе, па се си мислам дека постои можност да бил југословенски, но зошто во неколку наврати ми рече дека е романски навистина незнам...плус таму нови им дале да ги отворат, ваљда видел негде не ќе измислува дека е баш романски... Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
volcko1Број на мислења : 19

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty19/6/2012, 14:10

totalno ja promasite temata od trombloni i frlacki preminata na avtomatski puski
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty19/6/2012, 23:48

Alvar напиша:
Странава Романциве ја имаат правено во '83-та... али брка работа. Wink
http://www.arms.home.ro/arms/pg/index.html
products > military gun > assault rifle > Md. 65

Куртули раката Зоки. Very Happy
jupii
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: