ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8677

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   6/6/2014, 20:10


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10313

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   20/7/2014, 14:41

Ова е школска тромблонска мина така,првата слика?Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8677

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   27/8/2014, 15:25

И првата и втората се школски, М60 (кумулативна) и М68 (моментна).

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8677

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   27/8/2014, 15:26


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8677

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   18/6/2015, 23:50


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10313

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   21/10/2015, 19:50

Индината,ома ке му дојде нешто измеѓу

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8677

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   10/1/2016, 19:49


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8677

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   26/11/2016, 14:17


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8677

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   13/7/2017, 14:03


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8677

ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   13/7/2017, 14:04


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   

Вратете се на почетокот Go down
 
Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка
Вратете се на почетокот 
Страна 13 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: