ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty7/2/2014, 20:51


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Ilija UzunovБрој на мислења : 13

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty12/2/2014, 19:42

Шо е разликата меѓу кумулативна и тренутна тромблонска мина?
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty12/2/2014, 20:17

Ilija Uzunov напиша:
Шо е разликата меѓу кумулативна и тренутна тромблонска мина?

Кумулативната е наменета за уништување на оклопни борбени средства, бункери и други лесно утврдени објекти и најдобри резултати постигнува на 150 метри.

Моментата е наменета за уништување на непријателска жива сила и најдобри резултати постигнува на 240 метри.

Оп викендче  lol!

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty12/2/2014, 20:24

Ilija Uzunov напиша:
Шо е разликата меѓу кумулативна и тренутна тромблонска мина?


Кумулативна e наменета за уништување на оклопни,транспорни возила и огнени среттства,како и за уништување на бункери,згради и утврдени објекти...

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 30543

А моментната мина е наменета за уништување на непријателска жива сила и огнени сретства кои не се заштитени со оклоп

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Sloboda3
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty12/2/2014, 20:25

Џенерал ме претркал  Very Happy 
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty13/2/2014, 13:34

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty13/2/2014, 16:42


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty13/2/2014, 16:43

Повеќе слики од фрлачот и како фунционира тука:
http://spec-naz.org/armory/launchers/gm_94/

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 QqewNZP

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 E8usssE

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Ilija UzunovБрој на мислења : 13

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty17/2/2014, 22:15

Има неколку наврати од пукање на кумулативна тромблонска мина останатото е ПЈП на Косово

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty23/5/2014, 13:11

Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 XvfXNHH

CZ 805 G1

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка   Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка - Page 12 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Тромблонска мина VS Подцевна гранатофрлачка
Вратете се на почетокот 
Страна 12 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: