ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Лесно преносливи ПВО ракетни системи

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    4/4/2014, 15:27

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    26/7/2014, 23:30

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    19/8/2014, 23:10

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    21/9/2014, 14:52

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    21/9/2014, 18:31

Доколку Македонија некогаш реши да го обнови ПВОто на АРМ најдобро ќе биде да почне токму со овие леснопреносливи системи умрежени со радар .Притоа би било добро да набави бар два система , на пример францускиоф Мистрал и новиот руски Верба . Wink
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    21/9/2014, 19:02

Набавка на два различни системи со иста намена е неисплатлива работа за поглеми армии а пак не за нас,нема потреба од два исти типа на системи со слични карактеристики.Сега за сега за на Игла е добро ПВО за мали височини,потребно е да се набават радари за скенирање на просторот за подобри успеси и кординирања на Игла стрелците,но не би било лошо набавка на самоодни ПВО со Игла системи.И допуна со самоодни и влечни Артилериски системи за ПВО,како концепт за одбрана до мали височини
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    21/9/2014, 19:17

Идејата за два исти система е доколку во кризно време на нивна употреба едниот производител откаже од испорака на ракети да се има резервен испорачувач .За другото кажано во твојот пост се сложувам . Wink
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    21/9/2014, 19:26

Пак ке кажам дека нема потреба ни дури за такво нешто,баш во кризни периоди производителите чекаат да исбричат некого на суво,но и во такви времиња највеќе работат каналите за набавка на опрема на црно.А за да не дојде до тоа ке си имаш полни магацини,и редовно ке си ги сервисираш ракетите.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    16/10/2014, 21:24Вратете се на почетокот Go down
fighter

fighter

Број на мислења : 68

ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    23/10/2014, 02:29

Добро читам човеков со име и презиме пишува дека сме уништиле 200 стрела 2М. Можда не се некои нови системи, ама зошто (ако е вистина) да уништуваме опрема. Еве излегува дека и старите тенкови Т 55 русите ги користат (ја користат шасијата) за она возилото за борба во урбани средини. Со дизел моторите ке свршеа работа
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Лесно преносливи ПВО ракетни системи    

Вратете се на почетокот Go down
 
Лесно преносливи ПВО ракетни системи
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: