ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Борбени ножеви

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 31  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинБорбени ножеви - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 6 Empty7/7/2012, 01:20

Cistac напиша:
jas od Amerika odluciv da zemam dva Gerber LMF 2...

Убаво ноже, инаку ваму во Арми шопов кај Владата, го има ножот на Bear Grylls, тој будалата во серијата Ultimate Survivor ( за тие што не го знаат) иначе бивши САСовец.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Борбени ножеви - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 6 Empty7/7/2012, 16:06

Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинБорбени ножеви - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 6 Empty7/7/2012, 17:56

Alvar напиша:
http://gearpatrol.com/2012/07/06/viewfinder-made-in-america-ka-bar-knives/

Овој дечково во арми шопов кај влада го имаше истиов модел, ама едно парче и му се продаде одма.


Инаку заинтересиран сум после Cold Stell и за Ontario ножевите. Ontario е победник на тендерот на Америчката Армија за борбен нож кој на секој Амерички војник му се дава како составен дел од опремата. Инаку Ontario е креатор на сите верзии на бајонети за М4 и М16. Тоа се М7 и М9 бајонетите.
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Борбени ножеви - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 6 Empty7/7/2012, 18:32

Ах овај КА БАРот е префаца. Дали ви текнува што ножеви носеи таканаречените 'тунелски глувци' во Виетнамската војана. Мислам дека беа некоја варијација на кабарот, само малце набилдан и подолг.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Борбени ножеви - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 6 Empty13/8/2012, 15:59

Борбени ножеви - Page 6 CMq1g

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Борбени ножеви - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 6 Empty6/9/2012, 22:46

Борбени ножеви - Page 6 168126_84179612_a
Борбени ножеви - Page 6 168126_44895796_c
Борбени ножеви - Page 6 168126_49884219_f
Борбени ножеви - Page 6 168126_122443090_h

No comment, рачна изработка и на ножот и на футролата, футролата околу 35-40 евра, ножето Bowie. Cool
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Борбени ножеви - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 6 Empty7/9/2012, 00:09

Убаво џебно ноже... рачна изработка секако.


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Борбени ножеви - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 6 Empty7/9/2012, 02:06

Само ова го ценам Twisted Evil
Борбени ножеви - Page 6 Fallout-3-Mod-Rambo-2-Combat-Knife_1
Вратете се на почетокот Go down
Cistac

Cistac

Број на мислења : 10

Борбени ножеви - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 6 Empty7/9/2012, 04:04

AlexGreat напиша:
Какви ножеви имате вие? Very Happy

jas od Amerika pazariv dobro:

Gerber LMF II
Gerber hatchet
Glock 81
Gerber instant

nema da me pustat da vlezam vo Makedonija xD Smile)
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Борбени ножеви - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 6 Empty7/9/2012, 10:19

Ќе си ставиш се во багажот што иде долу и ми се чини нема да има проблем. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Борбени ножеви - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Борбени ножеви
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 31Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 18 ... 31  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: