ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Борбени ножеви

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18 ... 31  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинБорбени ножеви - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 5 Empty3/7/2012, 17:58

Alvar напиша:
Dел од програмата на Gerber може да се најде и во новата продавница за спортска опрема Scout Outdoor Shop во ГТЦ приземје, се наоѓа веднаш до Tommy Hilfiger.
https://www.facebook.com/ScoutOutdoorShop

Има мултитулови?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Борбени ножеви - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 5 Empty3/7/2012, 18:05

Ми се чини го има овој... како и Bear Grylls програмата.
http://www.gerber-tools.com/Gerber-Suspension-Multi-Plier-1471.htm
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинБорбени ножеви - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 5 Empty3/7/2012, 18:09

Alvar напиша:
Ми се чини го има овој... како и Bear Grylls програмата.
http://www.gerber-tools.com/Gerber-Suspension-Multi-Plier-1471.htm

Значи само овој тип на мулиттул го има?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Борбени ножеви - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 5 Empty3/7/2012, 18:16

Овој го имаше на излог... внатре може имаше и други.
Кога бев минатата недела, гледав часовници и планинарски чизми.. не обрнав внимание на алаткиве, но знам дека имаат нешто од Gerber.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинБорбени ножеви - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 5 Empty3/7/2012, 18:20

Следно што ќе купувам е Cold Steеl SRK

Борбени ножеви - Page 5 Cold-steel-srk-survival-rescue-knife

И презентацијата

Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Борбени ножеви - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 5 Empty3/7/2012, 18:28

Alvar напиша:
Овој го имаше на излог... внатре може имаше и други.
Кога бев минатата недела, гледав часовници и планинарски чизми.. не обрнав внимание на алаткиве, но знам дека имаат нешто од Gerber.
Цените какви им се, реални или набиени?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Борбени ножеви - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 5 Empty3/7/2012, 18:35

Набиени нормално. Very Happy
Пред некоја недела е отворена продавницава па изгледа напипуваа пулс.
Сега гледам имаат 20% попуст на асортиманот. Wink
Иако изборот на компании е одличен... Salewa, Jack Wolfskin, Salomon, SIGG, Suunto, Silva, Gerber....
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинБорбени ножеви - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 5 Empty3/7/2012, 18:54

Alvar напиша:
Набиени нормално. Very Happy
Пред некоја недела е отворена продавницава па изгледа напипуваа пулс.
Сега гледам имаат 20% попуст на асортиманот. Wink
Иако изборот на компании е одличен... Salewa, Jack Wolfskin, Salomon, SIGG, Suunto, Silva, Gerber....

Колку и да намалува цена сепак за наши стандарди е пак многу. Ако ги прилагоди цените на наш стандард ќе работи во загуби, бидејќи во тие цени на производи е пресметана царина и плус данок. Затоа е се скапи овие производи. Барем да се плаќаше само данокот или само царината ќе беа многу поевтини за наш стандард. Тие две работи највеќе влијаат на големата цена.
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Борбени ножеви - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 5 Empty4/7/2012, 00:30

Не е финтата да ги прилагодат цените за наши стандарди, туку крајната цена да е реална, а не со маржа од сто на сто.Тоа што е квалитетно и скапо на запад, нормално дека ќе е скапо(дури и поскапо) и кај нас, само, пак ќе речам, битно е на крајната цена со израчунати даноци, царини и сл. глупости да му се даде некоја што е можно помала маржа.
Вратете се на почетокот Go down
Cistac

Cistac

Број на мислења : 10

Борбени ножеви - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 5 Empty6/7/2012, 08:26

jas od Amerika odluciv da zemam dva Gerber LMF 2...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Борбени ножеви - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Борбени ножеви
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 31Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18 ... 31  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: