ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Борбени ножеви

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 31  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Борбени ножеви - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 4 Empty3/4/2012, 16:57Во случај да ве нападнат Зомби. Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинБорбени ножеви - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 4 Empty2/7/2012, 19:21

Генерал напиша:
Cistac напиша:
Благодарност до сите уште еднаш!

Јас летово заминувам за Америка и сум во голема дилема што да земам така да... сите информации и искуства ќе ми се добредојдени.

ziveli

Земи си Leatherman multi tool. Имаш повеќе модели. Нема да погрешиш. Сите знаат за што станува збор. Тука се прилично скапи за наши услови, а додека во Америка се далеку поевтини.
а
Јас сум за Gerber multi too, тие даваат многу долга гаранција, а ако ти се оштети при работа, а не ти намерно да го зафркнеш зошто се познава, може да им го пратиш во писмо во нивната фабрика, а ако не го направат ти даваат нов. Ми обајснуваше тој дечкото од арми шопот кај владата што се наоѓа, он продава Gerber Multi Tool. Не викам дека Leatherman се лоши туку напротив се многу квалитетна и добра фирма.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинБорбени ножеви - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 4 Empty2/7/2012, 19:26

Frogfoot напиша:
Борбени ножеви - Page 4 Japanese-tanto-knife

Овој е ИМПА ЗЕМУН, мислам дека така се вика српската компанија, иначе копија на COLD STELL. Вакви имаат нашите специјалци. Ама не се пожелни без боја, зошто вака во ноќни операции имаат рефлексија и може да им се открие положбата.

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Борбени ножеви - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 4 Empty3/7/2012, 00:10

Leatherman ти е подобра фирма од Gerber. Да.. нешто се поскапи, но се исплаќа да дадеш некој долар повеќе.
Јасно дека дечково ќе ти ги фали Gerber кога ги продава... но сепак мојот совет би ти бил да си купиш Leatherman.
Колку знам Gerber производството во голем дел го има префрлено во Кина, додека Leatherman сеуште се произведува во Oregon, USA. Од најмалиот привезок до најголемите MUT multi-tool-и.

P.S. Тоа што ти ги препорачувам Leatherman не значи дека имам лошо мислење за Gerber, напротив. ОК фирма се, пред некоја недела го порачав ова џебно ноже/привезок по некој роднини кој идат навака од USA. Се мислев помеѓу ова и Leatherman Style... но ова победи бидејќи има отворач за пиво. Very Happy
Старото џебно ноже кое е кинеска копија на Spyderco конечно иде во пензија. Smile

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Борбени ножеви - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 4 Empty3/7/2012, 00:15

Ова ептен ми праи кејф... уште да не чинеше 100 и кусур долари (на страната на CRKT дури $225).

Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинБорбени ножеви - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 4 Empty3/7/2012, 00:17

Alvar напиша:
Leatherman ти е подобра фирма од Gerber. Да.. нешто се поскапи, но се исплаќа да дадеш некој долар повеќе.
Јасно дека дечково ќе ти ги фали Gerber кога ги продава... но сепак мојот совет би ти бил да си купиш Leatherman.
Колку знам Gerber производството во голем дел го има префрлено во Кина, додека Leatherman сеуште се произведува во Oregon, USA. Од најмалиот привезок до најголемите MUT multi-tool-и.

P.S. Тоа што ти ги препорачувам Leatherman не значи дека имам лошо мислење за Gerber, напротив. ОК фирма се, пред некоја недела го порачав ова џебно ноже/привезок по некој роднини кој идат навака од USA. Се мислев помеѓу ова и Leatherman Style... но ова победи бидејќи има отворач за пиво. Very Happy
Старото џебно ноже кое е кинеска копија на Spyderco конечно иде во пензија. Smile


Другар не идам јас во УСА друг член ќе оди Very Happy . Добро не се разбирам многу во multitoolvi, јас пренесувам тоа што ми кажа овој дечково од Арми Шоп
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинБорбени ножеви - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 4 Empty3/7/2012, 00:20

Alvar напиша:
Ова ептен ми праи кејф... уште да не чинеше 100 и кусур долари (на страната на CRKT дури $225).


Во Европа ти е поскапо ако ова е 100 долари кај нас и во Европа е 150 евра не се мисли за цената во заградите. А ако ја споредуваме цената во евра тогаш е 240 евра во Европа и кај нас.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Борбени ножеви - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 4 Empty3/7/2012, 00:20

HolyTemple напиша:
Другар не идам јас во УСА друг член ќе оди Very Happy

Таман, порачај си по него. Smile
Во Kmart и Walmart можеш да ги најдеш за упола цена од таа што ги имаат тука.

______________________
Si vis pacem, para bellum


Последната промена е направена од Alvar на 3/7/2012, 00:23. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинБорбени ножеви - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 4 Empty3/7/2012, 00:22

Alvar напиша:
Другар не идам јас во УСА друг член ќе оди Very Happy .

Таман, порачај си по него. Smile
Во Kmart и Walmart можеш да ги најдеш за упола цена од таа што ги имаат тука.

Знам ама не споредувај ти Амерички со Европски пазар Very Happy и долари со евра Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Борбени ножеви - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 4 Empty3/7/2012, 13:25

Dел од програмата на Gerber може да се најде и во новата продавница за спортска опрема Scout Outdoor Shop во ГТЦ приземје, се наоѓа веднаш до Tommy Hilfiger.
https://www.facebook.com/ScoutOutdoorShop
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Борбени ножеви - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Борбени ножеви
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 31Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 31  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: