ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Борбени ножеви

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31  Next
АвторПорака
eMilanistБрој на мислења : 11

Борбени ножеви - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 29 Empty13/7/2014, 00:18

Holy tempe, погоре одговорив за изработката на ножевите. Тоа е дел од колекцијата. Сите сме со различни потреби, знам луѓе што се задоволни и со џубре од нож купен на пазар, па сепак такви ножеви не е реално да се препорачуваат.
Frogfoot, некои се за продажба, а може да се направи и по порачка ако е можна изработката (сепак имам мал простор и малку машини за некои проекти).
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Борбени ножеви - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 29 Empty14/8/2014, 17:23

Борбени ножеви - Page 29 EJpquBM

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Борбени ножеви - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 29 Empty16/8/2014, 17:01

Борбени ножеви - Page 29 10469222_700174433382404_29873315680982550_n

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Борбени ножеви - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 29 Empty15/9/2014, 10:22

Еве една страна каде може да утепате неколку часа. Smile
http://www.bladehq.com
Сите можни видови на ножеви, мулти-тул алати, секири, пили, опрема за преживување, камуфлажа итн, итн...

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Борбени ножеви - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 29 Empty30/11/2014, 15:58

Нож и скалпел во едно.
http://www.havalon.com/

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Борбени ножеви - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 29 Empty23/11/2015, 12:49


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Nikola02Број на мислења : 1

Борбени ножеви - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 29 Empty15/1/2016, 23:17

meth напиша:
битпазар брат битпазар за ножеви и слични сечила само битпазар гарант имаКога веќе купуваш од битпазар.. Имам купено преку 20 ножиња од битпазар.Најдолго што траел еден било 3 недели.Затоа отидов еден чекор понапред и купив асален нож од продавницава кај влада шо е.800 денари ама вреди за сите пари.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Борбени ножеви - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 29 Empty15/1/2016, 23:45

Затворена е веќе неколку месеци таа продавница.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинБорбени ножеви - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 29 Empty16/1/2016, 16:34

На страницата на Camouflage утрово видов голем избор.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Борбени ножеви - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 29 Empty27/1/2016, 16:56


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Борбени ножеви - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 29 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Борбени ножеви
Вратете се на почетокот 
Страна 29 of 31Отиди на страна : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30, 31  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: