ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Борбени ножеви

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 31  Next
АвторПорака
Cistac

Cistac

Број на мислења : 10

Борбени ножеви - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 3 Empty26/3/2012, 00:25

Генерал напиша:
Cistac напиша:
Благодарност до сите уште еднаш!

Јас летово заминувам за Америка и сум во голема дилема што да земам така да... сите информации и искуства ќе ми се добредојдени.

ziveli

Земи си Leatherman multi tool. Имаш повеќе модели. Нема да погрешиш. Сите знаат за што станува збор. Тука се прилично скапи за наши услови, а додека во Америка се далеку поевтини.

Благодарам на предлогот генерале ама... не е тоа тоа што имав во предвид... Не поради предрасуди туку онака само... кога би требало да се снаоѓам во природа самостојно би преферирал нож...

Имате ли некакви информации дали и какви ножеви користат припадниците на нашите полициски и воени единици? scratch
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Борбени ножеви - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 3 Empty26/3/2012, 00:43

Борбени ножеви - Page 3 Japanese-tanto-knife
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Борбени ножеви - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 3 Empty26/3/2012, 15:12

Навистина немам информации за унифицирано решение за борбен нож кај нашите специјални единици. Сето тоа се сведува на индивидуална набавка од страна на самите припадници, што значи дека сепак се работи за нивниот вкус.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Борбени ножеви - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 3 Empty26/3/2012, 15:14

И Чистач не го заборавај основното правило при набавка на нож: Не го бира човекот ножот, туку ножот човекот. :<3:

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Cistac

Cistac

Број на мислења : 10

Борбени ножеви - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 3 Empty26/3/2012, 23:33

Генерал напиша:
И Чистач не го заборавај основното правило при набавка на нож: Не го бира човекот ножот, туку ножот човекот. :<3:

Мислам дека ова би требало да разреши добар дел од дилемите во изборот на нож... благодарам веќе по втор-трет пат генерале! :<3:
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Борбени ножеви - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 3 Empty27/3/2012, 12:28

Cistac напиша:
Генерал напиша:
И Чистач не го заборавај основното правило при набавка на нож: Не го бира човекот ножот, туку ножот човекот. :<3:

Мислам дека ова би требало да разреши добар дел од дилемите во изборот на нож... благодарам веќе по втор-трет пат генерале! :<3:

Нема проблем, затоа сме тука :<3:

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Борбени ножеви - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 3 Empty27/3/2012, 14:52

Дечки, волците користат Танто нож, не ја гледате сликата која ја поставив?
Вратете се на почетокот Go down
Cistac

Cistac

Број на мислења : 10

Борбени ножеви - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 3 Empty27/3/2012, 17:47

Frogfoot напиша:
Дечки, волците користат Танто нож, не ја гледате сликата која ја поставив?

ne ja otvara, prazno e :/
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Борбени ножеви - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 3 Empty27/3/2012, 17:49

Cistac напиша:
Frogfoot напиша:
Дечки, волците користат Танто нож, не ја гледате сликата која ја поставив?

ne ja otvara, prazno e :/

Танто е вид на сечилото.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Cistac

Cistac

Број на мислења : 10

Борбени ножеви - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 3 Empty27/3/2012, 17:57

Генерал напиша:
Cistac напиша:
Frogfoot напиша:
Дечки, волците користат Танто нож, не ја гледате сликата која ја поставив?

ne ja otvara, prazno e :/

Танто е вид на сечилото.

Да тоа плус... Frogfoot кажи ако имаш информации кој од безбројте ножеви со нанто острица го користат :<3:
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Борбени ножеви - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Борбени ножеви
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 31Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 17 ... 31  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: