ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Борбени ножеви

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 16 ... 31  Next
АвторПорака
Волчко

Волчко

Број на мислења : 88

Борбени ножеви - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 2 Empty21/2/2012, 17:55

Не сум бил лично но ми кажаа дека имало добри ножеви во Микеи и во некоја продавничка карши влада сега планирам нешто да земам ќе одам натаму ќе ви пренесам што има и дали има.

______________________
Success is how high you bounce when you hit bottom.
Вратете се на почетокот Go down
methБрој на мислења : 70

Борбени ножеви - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 2 Empty21/2/2012, 17:57

битпазар брат битпазар за ножеви и слични сечила само битпазар гарант има
Вратете се на почетокот Go down
toninБрој на мислења : 26

Борбени ножеви - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 2 Empty26/2/2012, 20:18

3 za 100 Very Happy


______________________
девојко да не постоеше МАКЕДОНИЈА мојата љубов ќе ти ја дадев на тебе.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Борбени ножеви - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 2 Empty26/2/2012, 23:54

tonin напиша:
3 za 100 Very Happy


Борбени ножеви - Page 2 DKrXw
Laughing Laughing Laughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Cistac

Cistac

Број на мислења : 10

Борбени ножеви - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Ножеви   Борбени ножеви - Page 2 Empty25/3/2012, 15:54

Добар ден ветерани Smile)

Нов сум на форумов и да не се правам многу паметен веднаш да преминам на главното.

Поседувате ли ножеви за преживување/лов/борба, кои модели и како Ве служат?
Кој нож е за вас најдобар?

Еве од мене некој (колку да го почнам муабетот Smile)

Ka-Bar US Marine Corp: Борбени ножеви - Page 2 31klU230rvL._SL500_AA300_

Bayonet 3S od OKC: Борбени ножеви - Page 2 800px-Bayonet_OKC-3S_-_Ontario_Knife_Company

ESEE RC-5: Борбени ножеви - Page 2 Esee-5

Pozdrav
o7
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Борбени ножеви - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 2 Empty25/3/2012, 16:26

Добредојде Чистач! ziveli Се надевам дека редовно ќе не дружиш на форумов..

Инаку само да те корегирам , добронамерно се разбира, веќе имаме отворена тема за ножеви тука , па таму ќе го преместиме мислењево и одсега тука прати ја оваа тема Smile

Поздрав!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Борбени ножеви - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 2 Empty25/3/2012, 18:10

Bayonet 3S тоа е тоа што лично мене ми се допаѓа. Искрено мене најмногу ми се допаѓаат класничните модели на диверзантски ножеви со танто сечила.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Борбени ножеви - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 2 Empty25/3/2012, 18:13

И се разбира добредојде Чистач :<3:

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Cistac

Cistac

Број на мислења : 10

Борбени ножеви - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 2 Empty25/3/2012, 19:06

Благодарност до сите уште еднаш!

Јас летово заминувам за Америка и сум во голема дилема што да земам така да... сите информации и искуства ќе ми се добредојдени.

ziveli
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Борбени ножеви - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 2 Empty25/3/2012, 21:36

Cistac напиша:
Благодарност до сите уште еднаш!

Јас летово заминувам за Америка и сум во голема дилема што да земам така да... сите информации и искуства ќе ми се добредојдени.

ziveli

Земи си Leatherman multi tool. Имаш повеќе модели. Нема да погрешиш. Сите знаат за што станува збор. Тука се прилично скапи за наши услови, а додека во Америка се далеку поевтини.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Борбени ножеви - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Борбени ножеви   Борбени ножеви - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Борбени ножеви
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 31Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 16 ... 31  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: