ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Air Tractor 802A - Fire Boss

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
AlexGreat

AlexGreat

Број на мислења : 277

Air Tractor 802A - Fire Boss Empty
ПишувањеПредмет: Air Tractor 802A - Fire Boss   Air Tractor 802A - Fire Boss Empty23/10/2011, 02:10

Тема каде што ќе пишуваме за нашите Ер Трактори...поставете слики кои сте ги снимиле , како и видеа...

______________________
Born to be Macedon!
Вратете се на почетокот Go down
AlexGreat

AlexGreat

Број на мислења : 277

Air Tractor 802A - Fire Boss Empty
ПишувањеПредмет: Re: Air Tractor 802A - Fire Boss   Air Tractor 802A - Fire Boss Empty23/10/2011, 02:15

Еве некои .....

Air Tractor 802A - Fire Boss At802afirebossatskopjea

______________________
Born to be Macedon!
Вратете се на почетокот Go down
AlexGreat

AlexGreat

Број на мислења : 277

Air Tractor 802A - Fire Boss Empty
ПишувањеПредмет: Re: Air Tractor 802A - Fire Boss   Air Tractor 802A - Fire Boss Empty23/10/2011, 02:24

Игор Божиновски

Air Tractor 802A - Fire Boss At802afirebossatskopjea
Air Tractor 802A - Fire Boss At802apict0116photoigorAir Tractor 802A - Fire Boss At802apict0116photoigorAir Tractor 802A - Fire Boss At802apict0010photoigorAir Tractor 802A - Fire Boss At802afirebossz3bguoverAir Tractor 802A - Fire Boss At802afirebosseclckatskAir Tractor 802A - Fire Boss At802aatalexanderthegreAir Tractor 802A - Fire Boss At802pict0067photoigorbAir Tractor 802A - Fire Boss At802sphotoigorbozinovs

Air Tractor 802A - Fire Boss At802a34617136515180203

Еве и една од Хрватските

Air Tractor 802A - Fire Boss At802a11590059462398div

______________________
Born to be Macedon!
Вратете се на почетокот Go down
filip555

filip555

Број на мислења : 94

Air Tractor 802A - Fire Boss Empty
ПишувањеПредмет: Re: Air Tractor 802A - Fire Boss   Air Tractor 802A - Fire Boss Empty2/4/2012, 22:09

Супер, а колку ги имаме на број? scratch scratch Smile

______________________
"If you want peace, prepare for war."
Flavius Vegetius Renatus. Roman Military strategist. c. 390. A.D
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Air Tractor 802A - Fire Boss Empty
ПишувањеПредмет: Re: Air Tractor 802A - Fire Boss   Air Tractor 802A - Fire Boss Empty2/4/2012, 23:46

filip555 напиша:
Супер, а колку ги имаме на број? scratch scratch Smile

4 ri FireBossa.
Вратете се на почетокот Go down
Mrshajnoski

Mrshajnoski

Број на мислења : 238

Air Tractor 802A - Fire Boss Empty
ПишувањеПредмет: Re: Air Tractor 802A - Fire Boss   Air Tractor 802A - Fire Boss Empty10/6/2012, 13:56

Bi bilo dobro da imame i 1 do 2 kanaderi. bidejki ako se povtorat pozarite od pred 3 godini tesko deka ovia ke mozat da postignat.
I ako gi najdam slikite vo kom. od kanaderot sto gasnese pozar vo edno strusko selo ke gi postiram.
Вратете се на почетокот Go down
Mrshajnoski

Mrshajnoski

Број на мислења : 238

Air Tractor 802A - Fire Boss Empty
ПишувањеПредмет: Re: Air Tractor 802A - Fire Boss   Air Tractor 802A - Fire Boss Empty10/6/2012, 13:59

I naslovov na temamva treba da bide Air Traktor 802F bidejki 802A e za zemjodelski potrebi
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Air Tractor 802A - Fire Boss Empty
ПишувањеПредмет: Re: Air Tractor 802A - Fire Boss   Air Tractor 802A - Fire Boss Empty10/6/2012, 16:45

Грешка си другар, нашите се Ер Трактор АТ-802А , односно со пловки, оние без пловки се АТ-802Ф , какви што има Хрватска на пример, покрај останатите АТ-802А.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Air Tractor 802A - Fire Boss Empty
ПишувањеПредмет: Re: Air Tractor 802A - Fire Boss   Air Tractor 802A - Fire Boss Empty10/6/2012, 16:46

Mrshajnoski напиша:
Bi bilo dobro da imame i 1 do 2 kanaderi. bidejki ako se povtorat pozarite od pred 3 godini tesko deka ovia ke mozat da postignat.
I ako gi najdam slikite vo kom. od kanaderot sto gasnese pozar vo edno strusko selo ke gi postiram.

Канадерот е бар 3 пати поскап од еден Ер Трактор. Секако и количината на вода му е три пати поголема, но е исто така значително поскап за одржување. Сепак, овие 3 трактори мислам дека можат без проблем да вршат работа ако работи свеста кај граѓаните, и ако има добро содејство со пожарникарите на земја.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Air Tractor 802A - Fire Boss Empty
ПишувањеПредмет: Re: Air Tractor 802A - Fire Boss   Air Tractor 802A - Fire Boss Empty13/5/2015, 20:14

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Air Tractor 802A - Fire Boss Empty
ПишувањеПредмет: Re: Air Tractor 802A - Fire Boss   Air Tractor 802A - Fire Boss Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Air Tractor 802A - Fire Boss
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Безбедносни сили на РМ :: Дирекција за Заштита и Спасување - ДЗС-
Отиди до: