ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Случувања во ДЗС

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5
АвторПорака
Mrshajnoski

avatar

Број на мислења : 238

ПишувањеПредмет: Re: Случувања во ДЗС   25/12/2016, 21:53

Alvar напиша:
Честитки на постигнатиот успех. aplauz

Опремава чива е? ЕУ, или секој носеше сопствена?
Donirana od Evropska Komisija za DZS.
Skafanderi, eleci, slemovi, konduri, nozevi, dva satelitski telefoni, 2 camci so motori, motorni pili, mnogu oprema za prva pomos (sto nema niti klinicki),
golem komanden sator, kancelariska oprema, stanici za vrski, jazinja, karabineri, Led lampi, generatori..........
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10205

ПишувањеПредмет: Re: Случувања во ДЗС   25/12/2016, 22:48

Брвао aplauz
Вратете се на почетокот Go down
debarska

avatar

Број на мислења : 83

ПишувањеПредмет: Re: Случувања во ДЗС   25/12/2016, 23:51

super
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10205

ПишувањеПредмет: Re: Случувања во ДЗС   30/12/2016, 12:34

Интересно Полската фирма Росомак,донира опрема за ДЗС,во интервјуто велат дека имаат пет годишна соработка со МО

Технички материјални средства за Дирекцијата за заштита и спасување
http://vecer.mk/skopska/tehnichki-materijalni-sredstva-za-direkcijata-za-zashtita-i-spasuvanje

Донација од Полска за справување со поплави
http://sitel.com.mk/donacija-od-polska-za-spravuvanje-so-poplavi

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10205

ПишувањеПредмет: Re: Случувања во ДЗС   30/1/2017, 22:26

Вратете се на почетокот Go down
Mrshajnoski

avatar

Број на мислења : 238

ПишувањеПредмет: Re: Случувања во ДЗС   2/2/2017, 18:58

posle obukata vo strugavo septemvri, vo oktomvri imavme i megjunarodna vezba vo zagreb
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10205

ПишувањеПредмет: Re: Случувања во ДЗС   20/5/2017, 21:06

Одбележан Денот на пожарникарството
http://www.mia.mk/mk/Inside/RenderSingleGalleryTest/133704519/1?month=5&year=2017&day=20&desc=0Вратете се на почетокот Go down
Официрче

avatar

Број на мислења : 8

ПишувањеПредмет: Re: Случувања во ДЗС   20/11/2018, 21:01

ДЗС: Спасени четири лица завеани на Пелистер

Подрачното одделение Битола при Дирекцијата за заштита и спасување од СВР Битола доцна синоќа, во 00:30 часот, добило известување дека четири лица се завеани во обилниот снег во село Горно Ореово, поради неговото интензивно паѓање во текот на целиот ден.
„Веднаш по добивањето на информацијата од вработени во ПО Битола, беа преземени сите активности за спасување на завеаните лица. По тешките околности на патот и соодветно пребарување на теренот, четирите лица беа пронајдени вознемирени, во паника и неизвесност. Од страна на вработените во ДЗС на лицата им беа дадени топли напитоци, а потоа, истите беа преземени и безбедно вратени во Битола“, се наведува во соопштението на ДЗС.

Акцијата за нивно пронаоѓање траела до 6 часот утрото и завршила безбедно.

https://makfax.com.mk/makedonija/дзс-спасени-четири-лица-завеани-во-бит/

_________________
Мие малите људи смо големи чуеци!
Одбранбен фриленсер one shot one kill
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Случувања во ДЗС   

Вратете се на почетокот Go down
 
Случувања во ДЗС
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Безбедносни сили на РМ :: Дирекција за Заштита и Спасување - ДЗС-
Отиди до: