ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 50 ... 97, 98, 99, 100  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty4/9/2014, 00:13

Помалце филмови друг пат Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСнајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty4/9/2014, 12:19

Стварно ме чуди, САД какви шлемови измислуваат, пред 10 години што биле на Starwars и којзнае какви филмови футуристични...
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty4/9/2014, 12:26

Како и во секој друг сегмент од развојот на современата воена опрема, така и ова е отидено многу напред.
Но, да не ја реметиме темава, имаш повеќе за тоа овде: http://odbrana.forumotion.org/t133-topic

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty9/9/2014, 01:46

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 U322Vt7
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 D1lyvyD
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 1Rv8Igf
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 MdQLPPA
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 ILg6c4P
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 6mHQOaM

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty9/9/2014, 01:49

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 M7WB9JI
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 OW4vh02
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Ih56FOC
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 QByVHLK
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 RGeAmZD
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 8gX5FrJ
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 DOFiXJu
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 H45bBZx

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty9/9/2014, 22:54

KOj se fraerive??
Ai snjperov mi lici na A.I.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty10/9/2014, 00:46

MARSOC (Marine Corps Forces Special Operations Command). http://www.marsoc.com/
Снајперот е Mk.13 Mod.6 (Remington 700 во 300WM монтиран на AI AX338 шасија).

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty10/9/2014, 14:08

Alvar напиша:
MARSOC (Marine Corps Forces Special Operations Command). http://www.marsoc.com/
Снајперот е Mk.13 Mod.6 (Remington 700 во 300WM монтиран на AI AX338 шасија).

Klasika !

jasno e amerive deka furaat americko.

Po vtorpat gresham.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty13/9/2014, 13:06

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 PAuur0g

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty29/9/2014, 13:06

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 69DZqgV

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 67vrLbR
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 98 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 98 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 50 ... 97, 98, 99, 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: