ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 50 ... 96, 97, 98, 99, 100  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинСнајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty24/8/2014, 16:58

Каква снајперска обука има во редовите на АРМ и МРВ и како се разликува од единица до единица? Јас колку што знам, во армијата има снајперски тимови, а во полицијата има "соло" снајперисти. Тигарот што бил 3-ти стрелец во светот во полициски снајперизам кажа во едно интервју дека во полицијата имало хируршка прецизност кај снајперистите(Во различни ситуации се нишанат ралични делови од телото, секој со своја намена), додека во војска, воглавно се центрира во центарот на телото. Колку време трае таква обука?
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty24/8/2014, 17:09

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 V7Ao3yr

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty3/9/2014, 19:15

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Cf39obi
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 O2ZnNZZ
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 LVGxUz3

Данци

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty3/9/2014, 19:16

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 RlLPJAC

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty3/9/2014, 22:11

Ух каква машина е ова!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty3/9/2014, 22:33

@ Alvar shto optika e spoterot.
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 140423041.4_xl

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 140423041.5_xl

SIPA e edinicava bosancive bankrot ali opremava brand new.

i da ne bide samo snajper tuku komplet.

https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/t31.0-8/10321069_342409332573480_5514502661254928447_o.jpg

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 10321069_342409332573480_5514502661254928447_o

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty3/9/2014, 22:47

Frogfoot напиша:
Ух каква машина е ова!

2400 на 1600 резолуција е. Повеќе од доволно за било каков десктоп, затоа и не ја намалив. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty3/9/2014, 22:56

Зоран напиша:
@ Alvar shto optika e spoterot.
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 140423041.4_xl

Vortex Viper HD. Квалитетна оптика.
http://www.vortexoptics.com/category/viper_hd_spotting_scopes

Сепак за мене е поинтересно тоа што купиле нови Accuracy International AX338. Страва пушка!
Очигледно босанциве не штедат на опрема.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty3/9/2014, 23:15

Alvar напиша:
Зоран напиша:
@ Alvar shto optika e spoterot.
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 140423041.4_xl

Vortex Viper HD. Квалитетна оптика.
http://www.vortexoptics.com/category/viper_hd_spotting_scopes

Сепак за мене е поинтересно тоа што купиле нови Accuracy International AX338. Страва пушка!
Очигледно босанциве не штедат на опрема.

Велат ЕСЗ ке се усреки со нова опрема уве им на кого да се угледаат , да држат ниво.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty4/9/2014, 00:12

Што ќе им пак црна униформа,кога веќе имаат ? јас мислам дека добро би им дошла некоја нова униформа,и шлемови како на жандармерија што видов од еден клип,како од филмови им беа и изгледаа ептен страшно Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 97 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 97 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 50 ... 96, 97, 98, 99, 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: