ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 52 ... 100  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty20/3/2012, 01:43

Кореанциве не се тачни. Twisted Evil

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty20/3/2012, 01:47

British Royal Marine SnipersВратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty20/3/2012, 02:23

Alvar напиша:
Кореанциве не се тачни. Twisted Evil


Навистина солидно

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty20/3/2012, 19:36

@ alvar ти симнувам капа.
Вратете се на почетокот Go down
Волчко

Волчко

Број на мислења : 88

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty20/3/2012, 22:03

Спрема мене снајперистите се најдобрите бидејќи тие прават прецизни хируршки удари и дека тие се господарите на војната зона.Тие покажуваат највисок степен на спремност,издржливуост,упорност,снаодливост и прецизност.Мојата логика од војна е хирушки напади прецизно точно изведени,а не орање на бојното поле со илјадници куршуми,паднати бомби,артилерија и слично.

______________________
Success is how high you bounce when you hit bottom.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty20/3/2012, 22:10

Улогата на снајперистот не е само пукање и убивање. Многу други задачи стојат на репертоарот. Тие имаат можност да го набљудуваат непријателот а со тоа и да ги информираат своите единици за неговите движењата. Што се однесува на пукањето, убивањето може да се смета за секундарен ефект. Примарен ефект е психолошкото влијание што го има над непријателот. Самото тоа што непријателот знае дека од некаде вребаат снајперисти влијае на неговиот морал. Прецизните погодоци во значителна мера го поткрепуваат влијанието врз моралот на непријателот.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Волчко

Волчко

Број на мислења : 88

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty20/3/2012, 22:12

Генерал напиша:
Улогата на снајперистот не е само пукање и убивање. Многу други задачи стојат на репертоарот. Тие имаат можност да го набљудуваат непријателот а со тоа и да ги информираат своите единици за неговите движењата. Што се однесува на пукањето, убивањето може да се смета за секундарен ефект. Примарен ефект е психолошкото влијание што го има над непријателот. Самото тоа што непријателот знае дека од некаде вребаат снајперисти влијае на неговиот морал. Прецизните погодоци во значителна мера го поткрепуваат влијанието врз моралот на непријателот.

Убаво напишано затоа јас спомнав дека тие се мајсторите :<3: Од нив многу зависи тие се очите и ушите на бојното поле.

______________________
Success is how high you bounce when you hit bottom.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty20/3/2012, 22:15

Волчко напиша:
Генерал напиша:
Улогата на снајперистот не е само пукање и убивање. Многу други задачи стојат на репертоарот. Тие имаат можност да го набљудуваат непријателот а со тоа и да ги информираат своите единици за неговите движењата. Што се однесува на пукањето, убивањето може да се смета за секундарен ефект. Примарен ефект е психолошкото влијание што го има над непријателот. Самото тоа што непријателот знае дека од некаде вребаат снајперисти влијае на неговиот морал. Прецизните погодоци во значителна мера го поткрепуваат влијанието врз моралот на непријателот.

Убаво напишано затоа јас спомнав дека тие се мајсторите :<3: Од нив многу зависи тие се очите и ушите на бојното поле.

И јас го делам истото мислење. Од нив во многу зависи исходот на битката. Исто така и јас се восхитувам на нивните псхиофизички способности.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Волчко

Волчко

Број на мислења : 88

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty20/3/2012, 22:17

Можеби имаш гледано онаа емисија на Discovery се викаше Surviving the cut имаше една епизода што ги учат маринските снајперисти. ziveli

______________________
Success is how high you bounce when you hit bottom.
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty20/3/2012, 22:19

Волчко напиша:
Можеби имаш гледано онаа емисија на Discovery се викаше Surviving the cut имаше една епизода што ги учат маринските снајперисти. ziveli

Искрено ја немам гледано, ама затоа имам прочитано многу материјал во врска со оваа тема. Е сега морам да признаам дека е многу тешко, т.е невозможно да се разбере снајперската работа преку пишани материјали па затоа нема да си дозволам да солам памет овде. Ќе се држам до оној дел што го разбрав

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 100Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 52 ... 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: