ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 51 ... 100  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty19/12/2011, 22:11

Momak od Gjorce напиша:
Ми се чини дека ова зрно е спициално направено за овој снајпер...

Прва пушка која го користи овој калибар е Финската (од каде и потекнува зрново) SAKO TRG 41/42.
А денес го нудат речиси сите производители на снајперски пушки. Мода си е мода. Smile
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty19/12/2011, 22:12

Ние имаме ако не се лажам исто така и САКО ТРГ ?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty19/12/2011, 22:15

Да, ПСО имаат Sako TRG и тоа во интегрално пригушена верзија. Very Happy
Ја имаа изложено летоска за денот на АРМ. Одлична е.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty19/12/2011, 22:17

Чекај..не е ваква?

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Sako_trg42
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty19/12/2011, 22:18

Мене пак постарава верзија на ТРГ-21 ми прави ќеф ептен!

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Sako_trg21 Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty19/12/2011, 22:29

Frogfoot напиша:
Чекај.. не е ваква?

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Sako_trg42

Nope, ваква е... таа средната. Сликата е на Момак од Ѓорче/МАФ Форум.

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Zk5u82
Вратете се на почетокот Go down
Profesionalec

Profesionalec

Број на мислења : 149

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty19/12/2011, 23:11

Каква Сако ТРГ имаме? гледам има повеќе верзии. А какви пушки се тие двете од лево и десно? 12.7мм се.

______________________
Don't underestimate your enemy!
Вратете се на почетокот Go down
Wolf

Wolf

Број на мислења : 115

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty19/12/2011, 23:12

Profesionalec напиша:
Каква Сако ТРГ имаме? гледам има повеќе верзии. А какви пушки се тие двете од лево и десно? 12.7мм се.

Фалкон и Црна Стрела.
Вратете се на почетокот Go down
Profesionalec

Profesionalec

Број на мислења : 149

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty19/12/2011, 23:14

Чие производство е Фалконот?

______________________
Don't underestimate your enemy!
Вратете се на почетокот Go down
Wolf

Wolf

Број на мислења : 115

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty19/12/2011, 23:16

Profesionalec напиша:
Чие производство е Фалконот?

Чешко.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 100Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 51 ... 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: