ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Hurjet

Go down 
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Hurjet Empty
ПишувањеПредмет: Hurjet   Hurjet Empty28/11/2017, 14:59

Авионов би требало да биде во класа со Јак-130,најверојатно ке го има и истиот мотор,тоес негова Украинска верзија,и украинците имаа сличен проект на овој

Turkey to develop new medium combat aircraft
http://defence-blog.com/news/turkey-to-develop-new-medium-combat-aircraft.html

Hurjet 2KMFi6A

Hurjet NCFhRmG
Вратете се на почетокот Go down
 
Hurjet
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: