ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Лесно Оклопни Возила

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty16/9/2016, 22:45

Лесно Оклопни Возила - Page 4 HvwC7RH
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty18/9/2016, 16:32


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty1/10/2016, 22:31

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty19/1/2017, 20:05

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty21/1/2017, 20:28


Amerykanie rozbili Hummera

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty10/2/2017, 12:57

France’ Special Forces Received First Batch of PLFS Special Forces Heavy Vehicles
http://defence-blog.com/army/france-special-forces-received-first-batch-of-plfs-special-forces-heavy-vehicles.html

Лесно Оклопни Возила - Page 4 C4O239BWMAA5KyE
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty13/2/2017, 16:56

Конечно нешто асално,српско оклопно возило „Волк“,како замена за Хермелин кај нас е мислам топ...

Лесно Оклопни Возила - Page 4 NZbTUh0
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty13/2/2017, 17:05

Да, не изгледа лошо... сепак со оглед на политичките односи кој константно одат по надолна линија, би избегнувал да купувам било што од таму.
Во оваа категорија има бајаааааааги избор, но нејсе, се чини пари, а паре су скупе. Very Happy

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty21/2/2017, 21:30

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty3/3/2017, 16:21

AJBAN 440A shows its capabilities at dynamic demonstration in Czech Republic
http://defence-blog.com/army/ajban-440a-show-its-capabilities-at-dynamic-demonstration-in-czech-republic.html

Лесно Оклопни Возила - Page 4 16992081_618190995036951_6894637482183427238_o

Лесно Оклопни Возила - Page 4 17098011_618190788370305_2640218409337431372_o-696x464
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Лесно Оклопни Возила
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: