ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Лесно Оклопни Возила

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty1/2/2016, 12:28

Kaко се прави лесно оклопно возило во Украина

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty2/2/2016, 15:04

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty9/2/2016, 12:10

Не се лоши кинезиве

Kenya receives 30 Norinco VN4 armoured vehicles
http://www.janes.com/article/57743/kenya-receives-30-norinco-vn4-armoured-vehicles

Лесно Оклопни Возила - Page 2 Main_p1650294

Лесно Оклопни Возила - Page 2 P1650295
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty9/2/2016, 17:17

Некако многу низок clearance ми изгледа дека имаат.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинЛесно Оклопни Возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty9/2/2016, 17:26

Ваљда им се за во урбана средина, најжестоката препрека ќе им биде банкина. Незнам дали би издржале на нашиве патишта Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty3/3/2016, 10:42

Лесно Оклопни Возила - Page 2 1Hw7Uya

Нешто за на граница. Wink

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty3/3/2016, 13:12

Alvar напиша:
Лесно Оклопни Возила - Page 2 1Hw7Uya

Нешто за на граница. Wink

Aустрициве ветија некоја помош,па ке видиме Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty3/3/2016, 13:34

Вториот прототип на диво козата

Лесно Оклопни Возила - Page 2 AgGjhLh
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинЛесно Оклопни Возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty3/3/2016, 16:21

Momak od Gjorce напиша:
Вториот прототип на диво козата

Лесно Оклопни Возила - Page 2 AgGjhLh

Искрено аматерски изгледа... Ne!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty23/3/2016, 12:15

Многу лош вториов прототип...

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесно Оклопни Возила   Лесно Оклопни Возила - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Лесно Оклопни Возила
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: