ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила - Гасеничари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty29/10/2018, 19:18

ESN напиша:
Momak od Gjorce напиша:
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 80261d02ly1fwn106mdvcj21400u0n1m
Шо чудо е ова?

Kineska verzija na BMPD

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty30/11/2018, 09:31

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty16/12/2018, 11:42

Modern Israeli infantry fighting vehicle shows its anti-tank capability
https://defence-blog.com/army/modern-israeli-infantry-fighting-vehicle-shows-its-anti-tank-capability.html

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty19/12/2018, 16:20

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty26/12/2018, 17:20

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty3/2/2019, 21:04

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty5/2/2019, 10:14

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty17/9/2019, 23:30

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty25/10/2019, 17:13

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty25/10/2019, 19:03

Штета што ова борбено возило нема шанси да го видиме во инветарот на АРМ .
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 13 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Гасеничари
Вратете се на почетокот 
Страна 13 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: