ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила - Гасеничари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty7/6/2018, 18:50

Да да,ама не е целосната модернизација Шакал со зголемен оклоп, повисок искрцен дел за војници, изменет дизајн...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty10/6/2018, 09:39

Руска понуа за модернизација на БМП-1 со купола од БТР-82

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 HZKLYt0
Вратете се на почетокот Go down
darkness

darkness

Број на мислења : 80

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty13/6/2018, 10:50

Колку пари е едно вакво возило

______________________
невозможното е достижно
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty15/6/2018, 15:01

Па куполата за БТР-82 е околу 0,5 (пола)милион евра,ремонт на БМП + додатна опрема,околу милион евра по комат,со веке постоечко возило
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty14/8/2018, 17:08

US delivers final batch of M2A2 Bradley fighting vehicles to the Lebanese Army
https://defence-blog.com/army/us-delivers-final-batch-m2a2-bradley-fighting-vehicles-lebanese-army.html

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 DkacnJuWwAA5ry6

A total, the United States has provided to the Lebanese Army: 32 Bradley M2A2 infantry fighting vehicles, 40 M198 howitzers; 50 armored Humvees; an armed Cessna aircraft with Hellfire missiles; 55 mortar systems; 50 Mark-19 automatic grenade launchers; 1,100 machine guns, including 800 50-caliber machine guns; 4,000 M4 rifles; over half a million rounds of ammunition; 320 night vision devices and thermal sights; and 360 secure communication radios.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty30/8/2018, 13:28

92 комада БМП-1,Јужниот сосед ке поклони на Египет

Greece preparing to transfer BMP-1s to Egypt
https://www.janes.com/article/82628/greece-preparing-to-transfer-bmp-1s-to-egypt
Вратете се на почетокот Go down
Motorola

Motorola

Број на мислења : 64

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty6/9/2018, 11:39

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 20180916
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 20180917
T-15 prvi boevi edinici primeni od strana na juzen boev sektor na RUS

Sent from Topic'it App
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty16/9/2018, 12:46

Нов Појак...

MSPO 2018: The Polish Borsuk IFV Taking Shape
https://www.defence24.com/mspo-2018-the-armoured-badger-taking-shape

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 C09f1f418431386ea7e95644765938240a267ad38244b4111b54bd5b472b4d3d
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty29/10/2018, 11:32

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 80261d02ly1fwn106mdvcj21400u0n1m
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty29/10/2018, 15:27

Momak od Gjorce напиша:
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 80261d02ly1fwn106mdvcj21400u0n1m
Шо чудо е ова?

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Гасеничари   Оклопни борбени возила - Гасеничари - Page 12 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Гасеничари
Вратете се на почетокот 
Страна 12 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: