ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила - Колчари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 34  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty7/3/2016, 13:23

PHL Looking into Weapons Purchase from Slovenia amid Sea Row with China
http://defense-studies.blogspot.mk/2016/03/phl-looking-into-weapons-purchase-from.html

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 V_71e93abcb5
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty16/3/2016, 16:10

Да не се шинат од купување...

Bugarska otkazala dva ugovora za oklopna vozila zbog netransparentnosti
http://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/bugarska-otkazala-dva-ugovora-za-oklopna-vozila-zbog-netransparentnosti/
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty18/3/2016, 16:48

In Italy spotted prototype of «Centauro II» wheeled armoured fighting vehicle
http://defence-blog.com/army/in-italy-spotted-prototype-of-centauro-ii-wheeled-armoured-fighting-vehicle.html

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 VIUOXJs

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 2KmkbkN

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty18/3/2016, 16:50

120 зелиени за 13 прототипи,многу куме...

SAIC receives $121mn prime contract from USMC for 13 Terrex 2 prototypes
линк

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 SAIC_receives_121mn_prime_contract_from_USMC_for_13_Terrex_2_prototypes_640_001
Вратете се на почетокот Go down
Mrshajnoski

Mrshajnoski

Број на мислења : 238

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty19/3/2016, 00:26

Momak od Gjorce напиша:
Ukrajina će BTR-4 oklopna vozila opremati njemačkim motorima
http://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/ukrajina-ce-btr-4-oklopna-vozila-opremati-njemackim-motorima/

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 LAND_BTR-4_Urban_Ukroboronprom_lg
BTR-4 Bukefal
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty19/3/2016, 00:54

Одавна го нема тоа име
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty23/3/2016, 14:11

Ако веќе решиле да прават оклопно возило врз база на Toyota Land Cruiser, требало да го пратат примеров на јордански Jankel.
http://www.jankel.com/hunter-ppv
http://www.jankel.com/media/images/HunterBookletUK-toemailv12-Sep2011_174.pdf

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty23/3/2016, 14:17

Вотиов прототип им е на Тојота Крузер,првиот милам дека им беше на Ленд Ровер 110
Како и да е треба да работат многу на подобрување на дизајнот,иако ке го нудат на сиромашни земји
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty23/3/2016, 21:44


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty24/3/2016, 17:20

Катастрофа дизајн...човече, па можат барем да го нашминкаат подобро, да личи на нешто современо! Задните светла ко од 65-та!

Не знам каква заштита пружа но на лик воопшто не ми влева некоја доверба!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 6 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Колчари
Вратете се на почетокот 
Страна 6 of 34Отиди на страна : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 20 ... 34  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: