ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила - Колчари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Empty25/6/2019, 16:53
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Empty20/10/2019, 21:20


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Empty20/11/2019, 19:22

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 RDNZybi

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Empty8/12/2019, 21:16

Swiss Army awards contract to General Dynamics for 100 newest reconnaissance vehicles
https://defence-blog.com/army/swiss-army-awards-contract-to-general-dynamics-for-100-newest-reconnaissance-vehicles.html

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 EAGLE-V-6x6-reconnaissance-vehicle-selected-by-the-Swiss-Army.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Empty17/12/2019, 18:39

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 YIcsfZv
Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 MglFj5Y
Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Ln3qp4X

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Empty23/12/2019, 18:21


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Empty28/12/2019, 16:02

Овие Француски борбени возила GRIFFIN и JAGUAR имаат 70 посто заеднички делови , ако имаат прифатлива цена би биле интересни за помали земји .
https://www.youtube.com/watch?v=GhclV5Pm3PE
https://www.youtube.com/watch?v=WO09yPRotNI
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 34 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Колчари
Вратете се на почетокот 
Страна 34 of 34Отиди на страна : Previous  1 ... 18 ... 32, 33, 34

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: