ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Оклопни борбени возила - Колчари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32, 33  Next
АвторПорака
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   20/3/2018, 00:39


_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   20/3/2018, 22:07


_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   28/3/2018, 23:00

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8675

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   30/3/2018, 20:36
8х8... а може и 4х4 по потреба. Smile

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   1/4/2018, 14:48

Британија ќе биде шестата земја по ред кој го одбира Бохер-от за стандарден 8х8 ОТ

British Army finally selects Boxer for MIV
https://www.shephardmedia.com/news/landwarfareintl/british-army-finally-selects-boxer-miv/
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   24/4/2018, 20:59

Им закачиле алат и клоцниВратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   28/4/2018, 21:12

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8675

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   21/5/2018, 18:59
Добро изгледа, ама некако куполава празна, фалат уште 7-8 системи за да биде комплет. Smile

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   30/5/2018, 00:13

Шема на фарбање ВС,ознаки Жандармерија,во оперативна употреба во...

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   4/6/2018, 22:04

Модернизиран БТР-70,Казакстан во соработка со Аселсан,наворешно го направиле како БТР-80

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Колчари
Вратете се на почетокот 
Страна 30 of 33Отиди на страна : Previous  1 ... 16 ... 29, 30, 31, 32, 33  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: