ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Оклопни борбени возила - Колчари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10205

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   21/11/2017, 20:42

Па не би биле интересни ако ги праеа сите исти,додуша проектов сигурно ке претрпе неколку измени
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

avatar

Број на мислења : 1330

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   23/11/2017, 15:12

У исто буре на грдосии ги ставам со БТР-4
Него со Српските Лазари што бидна знам стигнаа до Лазар 3ката и испаднаа неколку броја ??

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10205

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   23/11/2017, 16:25

Имаат направено 6 комада,кој Лазар 2 кој 3,и како на кого им треба за некоја прослава промоција,дали ВС или Жандармерија само го префарбуваат и перат мозок на народ
Вратете се на почетокот Go down
Mrshajnoski

avatar

Број на мислења : 238

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   23/11/2017, 18:20

Momak od Gjorce напиша:
Имаат направено 6 комада,кој Лазар 2 кој 3,и како на кого им треба за некоја прослава промоција,дали ВС или Жандармерија само го префарбуваат и перат мозок на народ
Kako i da e sepak imaat nesto   za razlika od nas  sto nemame edna fabrika voeno namenska, barem za municija. vo voeno vreme da ni zakacat blokada nekoja za municija so streli ke se branime
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

avatar

Број на мислења : 1330

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   23/11/2017, 18:33

Mrshajnoski напиша:
Momak od Gjorce напиша:
Имаат направено 6 комада,кој Лазар 2 кој 3,и како на кого им треба за некоја прослава промоција,дали ВС или Жандармерија само го префарбуваат и перат мозок на народ
Kako i da e sepak imaat nesto   za razlika od nas  sto nemame edna fabrika voeno namenska, barem za municija.    vo voeno vreme da ni zakacat blokada nekoja za municija   so streli ke se branime

не заречувај silent silent silent

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 883

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   23/11/2017, 18:53

Што бидна со американската фирма што требаше да отвори фабрика од воената индустрија ?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8530

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   23/11/2017, 19:13

Белким не мислеше дека ќе проработи таа предизборна дубара / л'жга? Smile

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10205

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   28/11/2017, 15:18

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10205

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   13/12/2017, 13:43

Photos: US Army receives the first 30mm Stryker in Europe
http://defence-blog.com/army/us-army-receives-the-first-30mm-stryker-in-europe.htmlВратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8530

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   16/12/2017, 03:25_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Колчари
Вратете се на почетокот 
Страна 27 of 33Отиди на страна : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 33  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: