ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Оклопни борбени возила - Колчари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 31  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10055

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   28/9/2017, 14:02Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10055

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   7/10/2017, 12:29

Вајда само подвозјето е останато од БТР-60...

Practika unveils new Otaman wheeled armoured vehicle
http://defence-blog.com/army/practika-unveils-new-otaman-wheeled-armoured-vehicle.htmlВратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10055

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   10/10/2017, 13:45

Погадно возило подолго време неам видено...

Ukraine to unveil new BTR-4MV1 during Arms and Security exhibition
http://defence-blog.com/army/ukraine-to-unveil-new-btr-4mv1-during-arms-and-security-exhibition.html


Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3718

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   10/10/2017, 14:38

Frankenstein. Glava v zid

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10055

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   18/10/2017, 16:37

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10055

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   30/10/2017, 21:15

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 829

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   4/11/2017, 22:57

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10055

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   9/11/2017, 20:31

Едни те исти ОТ Лазар2/3,само ги префарбуваат како на кого им треба за презентација дали за ВС или Жандармерија

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10055

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   20/11/2017, 22:02

Романски ОТ 8х8 „Агилис“,ке го прават со Германска помош,за 3 години треба да направат 400комада за цена од 234мил евра...

Варијанти...

Вратете се на почетокот Go down
Legija91

avatar

Број на мислења : 1330

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   21/11/2017, 17:43

Само мене ли ми е грдо со светлата ептен долу сместени ? Да се горе како на патриата мислам дека би био лепши

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Колчари
Вратете се на почетокот 
Страна 26 of 31Отиди на страна : Previous  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 31  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: