ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Оклопни борбени возила - Колчари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 30  Next
АвторПорака
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   12/1/2017, 02:19

Не сум запознат со перформансите и карактеристиките на Лазар-3, ама се ми се чини полека но сигурно, Србиве ќе склепаат пристоен ОТ, за наши стандарди.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   16/1/2017, 15:27

Kenya receives 25 «Bigfoot» mine resistant vehicles from China
http://defence-blog.com/news/kenya-receives-25-bigfoot-mine-resistant-vehicles-from-china.htmlВратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   24/1/2017, 20:55


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   29/1/2017, 23:59

Photos: M-ATV line at the production plant for refurbishing the 17-ton vehicles
http://defence-blog.com/army/photos-m-atv-line-at-the-production-plant-for-refurbishing-the-17-ton-vehicles.html
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   1/2/2017, 13:58

ГД тријат раце...

Czech Republic orders more Pandur II armoured vehicles
http://www.janes.com/article/67367/czech-republic-orders-more-pandur-ii-armoured-vehicles---

Austria orders Pandur 6×6 armored personnel carriers
http://defence-blog.com/army/austria-orders-pandur-6x6-armored-personnel-carriers.html

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   4/2/2017, 18:45

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   5/2/2017, 00:59


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   6/2/2017, 16:10

Турциве наводно склопиле „нова“ Арма 8х8...наликува на Пирана 5Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   10/2/2017, 14:06
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   10/2/2017, 14:30


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Колчари
Вратете се на почетокот 
Страна 21 of 30Отиди на страна : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 25 ... 30  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: