ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила - Колчари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 34  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty11/11/2015, 11:29

SIG напиша:
Легија, немој да забораваш една работа. Војните секогаш се водат за територија. За ништо друго.

Грешка
за интерес за Пљачка
Доказ Крстоносните војни не го спасија Христијанството на Блиски исток ама ја опљачкаа ВИЗАНТИЈА:

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty11/11/2015, 22:48

SIG напиша:
Легија, немој да забораваш една работа. Војните секогаш се водат за територија. За ништо друго.
Знам, ама тука зборот беше дека неговото за инвазија е незамисливо.
Нема веќе такви сра*а кај нас.Последното што беше 2001та ама не во тој стил плус сите соседи ни се или во ЕУ или на праг договори едно друго затоа ми беше зборот.Плус ние сме ептен ситни и сме пи*кин дим и ништо не би можеле една обична србија да проба нешто, да не збориме за поголемите душмани.

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
debarska

debarska

Број на мислења : 83

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty12/11/2015, 09:11

сме избегале од темата навистина, да искористам шанса:
Не видов тема со наслов- Преживување во природа
исхрана
орентирање во просторот
палење оган
логорување
нешто како поранешните извидници
ако има кажетеми каде да ја барам,а ако не, да отвориме и да ја збогатиме па можеби преку неја и ке напрвијме некој тим низвидници. поздрав. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty12/11/2015, 10:11


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty21/11/2015, 22:37

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 OKGJXJX

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 UPMz53M

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 L2l3mk9

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Zzypq5e
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty1/12/2015, 14:14

Finland company showcase new PMPV «MiSu» 6×6 armored vehicle
http://defence-blog.com/army/finland-company-showcase-new-pmpv-misu-6x6-armored-vehicle.html

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Ol5g6AQ
Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 KS0CJyF

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty3/12/2015, 18:11

Ни најдоброто , ни најлошото БВП , плус сами ќе си го произведуваат .
http://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/kazahstan-otvorio-prvi-proizvodni-pogon-za-oklopna-vozila/
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty15/12/2015, 20:50

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty16/12/2015, 12:53

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Ior9peA

Denmark orders APCs from General Dynamics worth $662 million
Fri Dec 11, 2015 7:09am EST

Denmark has placed an order for 309 Piranha 5 army personnel carriers (APCs) from General Dynamics in a deal worth $662 million, the defense ministry said on Friday.
"This is a historically large investment in modern equipment for our army," Defence Minister Peter Christensen said in a statement.
http://www.reuters.com/article/us-denmark-defence-general-dynamics-idUSKBN0TU1D320151211

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty16/12/2015, 13:14


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Колчари
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 34Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 18 ... 34  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: