ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Оклопни борбени возила - Колчари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 22 ... 31  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   27/6/2016, 12:55

Рерко ружна израелска купола Smile
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   27/6/2016, 13:53

Камо среќа со ваква ГРДА купола да ги модернизираме нашите БМП-2 .Wink
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   27/6/2016, 22:56

Кога ке те звекне „Спикон“ од 5км
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8196

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   29/6/2016, 12:46
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   29/6/2016, 19:16

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   29/6/2016, 22:44

Koга ке си платиш,како брзо се прават 40 комада
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8196

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   11/7/2016, 19:54


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   15/7/2016, 19:22

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   29/7/2016, 16:19

Словаците сакаат да купат 30 РОСОМАКА
http://defence-blog.com/army/slovakia-is-looking-to-purchase-30-kto-rosomak-8x8-armored-fighting-vehicles.html
Нашите 36 ни трага ни глс Wink
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   29/7/2016, 16:36

Oвие се тие Скипио 8х8,вајда
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Колчари
Вратете се на почетокот 
Страна 13 of 31Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 22 ... 31  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: