ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила - Колчари

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 18 ... 34  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty3/11/2015, 13:17

Momak od Gjorce напиша:
Од таму ми е веста.Иначе според мене малку солено 900 000
Види колку камери и ЛЦД дисплеи има.
Нов мотор трансмисија. ziveli

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty6/11/2015, 19:21

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty6/11/2015, 20:05

Momak od Gjorce напиша:
Litva nabavlja 84 američkih oklopnih vozila Stryker
http://www.defender.hr/europa-i-rusija/oruzane-snage-1/litva-nabavlja-84-americkih-oklopnih-vozila-stryker.php

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Article-gallery-big-1446803457_569
АКо реши Русија да тргне на нив сите 3 балтички ке ги снема за едно пладне што прпвпцираат не ми ејасно.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty8/11/2015, 01:52

Абе они сите здружени Латвија, Литванија Естонија здружени ке ја сопрат Русија и нема да и дозволат да продуже на запад. Laughing Laughing Laughing

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty8/11/2015, 07:17

A , што е смешно Легија , еве ние не граничиме со Русија , САД туку со Србија , Бугарија , Грција , Албанија , Косово , дали сме способни да се одбраниме од нив ?
Вратете се на почетокот Go down
debarska

debarska

Број на мислења : 83

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty8/11/2015, 22:06

како да се одбраниме брат кога сите тие се на највидните функции во државата.
за одбрана не треба многу да знајш, и немора којзнае какво оружје
моралот е основа
стратегијата и слогата се најбитни
а ние во македонија - бугарофили србоани албанци ... а грција е јака и така
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty9/11/2015, 01:04

РИС напиша:
A , што е смешно Легија , еве ние не граничиме со Русија , САД туку со Србија , Бугарија , Грција , Албанија , Косово , дали сме способни да се одбраниме од нив ?

Има голема разлика во тоа што ја го кажав и во твоето.
Збореме за замислена инвазија на Русија кон запад пошто знаеш и самиот дека студената војна никогаш не прекина.
Додека за ние со соседите па и не гледам зашто уопште збориш тука никој нема никаков интерес за таканаречена инвазија ти како што велиш.

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
debarska

debarska

Број на мислења : 83

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty10/11/2015, 17:27

со соседите па и не гледам зашто уопште збориш тука никој нема никаков интерес за таканаречена инвазија ти како што велиш.[/quote]

за која соседна земја не гледаш?
косово нападна 2001 сега скоро гошоинце и куманово
грција и србија договараа поделба а претходно не поделија
бугарија,- сон им е да не нема,
или албанците кои.од осамостојувањето имаме повекје од 20 000 гранични инциденти
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty10/11/2015, 21:47

Ај да не ја уништуваме темата со претерано глуп муабет.
Инаку поентата ми беше дека тоа веќе не се случува напаѓање за земја.Едина претња се браќата. one shot one kill

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty10/11/2015, 23:44

Легија, немој да забораваш една работа. Војните секогаш се водат за територија. За ништо друго.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила - Колчари   Оклопни борбени возила - Колчари - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила - Колчари
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 34Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 18 ... 34  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: