ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 J-22 Орел

Go down 
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

J-22 Орел Empty
ПишувањеПредмет: J-22 Орел   J-22 Орел Empty6/4/2016, 13:58

Српска модернизација на Ј-22 Орел

J-22 Орел 25995479670_2eb4c31037_h

J-22 Орел QBWtcnj
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

J-22 Орел Empty
ПишувањеПредмет: Re: J-22 Орел   J-22 Орел Empty6/4/2016, 14:00

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

J-22 Орел Empty
ПишувањеПредмет: Re: J-22 Орел   J-22 Орел Empty6/4/2016, 22:39

Незнаат ни Србиве веќе што сакаат да направат со авиониве што ги поседуваат , се утепаа од зборење за модернизација на Г-4 , сега наеднаш го модернизирале Ј-22 ОРЕЛ . Не знам дали на времето ги дрпнале плановите за НОВИ АВИОН ама ако ги имале требаше да баталат се друго од авиони што собраа од ЈНА и да се сконцентрираат на тој проект и со ПАМЕТ и со ПАРИ .
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

J-22 Орел Empty
ПишувањеПредмет: Re: J-22 Орел   J-22 Орел Empty8/4/2016, 16:53

Нема ништо од ова...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

J-22 Орел Empty
ПишувањеПредмет: Re: J-22 Орел   J-22 Орел Empty20/4/2016, 01:11

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
J-22 Орел Empty
ПишувањеПредмет: Re: J-22 Орел   J-22 Орел Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
J-22 Орел
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: