ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Ноќни визири

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Ноќни визири Empty
ПишувањеПредмет: Ноќни визири   Ноќни визири Empty28/9/2015, 12:48

Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

Ноќни визири Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќни визири   Ноќни визири Empty28/9/2015, 14:32

Ако во нешто треба да се инвестира,според мене е во ваква опрема,технолошки напредна...пошто џабе ти се последна генерација на возила и оружја,ако за во темница немаш опрема која ќе ти даде предност пред непријателот...
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинНоќни визири Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќни визири   Ноќни визири Empty13/1/2016, 17:31

Може да се купи некаде во МК ноќен визир за лична употреба или треба да се нарача од странство?
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Ноќни визири Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќни визири   Ноќни визири Empty13/1/2016, 19:20

Не сум баш сигурен дека е дозволено со закон да се поседува
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинНоќни визири Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќни визири   Ноќни визири Empty16/1/2016, 14:27

MISFIT напиша:
Може да се купи некаде во МК ноќен визир за лична употреба или треба да се нарача од странство?

Имаш во Визард Системи
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинНоќни визири Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќни визири   Ноќни визири Empty16/1/2016, 16:37

Скопјанка?
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинНоќни визири Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќни визири   Ноќни визири Empty16/1/2016, 16:48

Сега побарав на страната, ама неможам да најдам, најслично нешто е инфрацрвена камера за набљудување. Мислиш дека има во дуќанот?
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Ноќни визири Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќни визири   Ноќни визири Empty17/11/2016, 22:28

Југословенски ноќен визир,незнам дали проектов некогаш оживеал...

Ноќни визири JWiagWf
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Ноќни визири Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќни визири   Ноќни визири Empty30/1/2017, 20:39

Финска компанија за ноќни визири, термални нишани и сл.
http://senop.fi/en/optronics

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Ноќни визири Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќни визири   Ноќни визири Empty21/12/2017, 15:52

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Ноќни визири Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ноќни визири   Ноќни визири Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ноќни визири
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: