ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Next
АвторПорака
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Пиштоли и револвери - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 35 Empty26/6/2019, 23:10

Бев денес во Зип после 2 години.Цените се исти,користење на стрелана 150 денари,мета 20 денари и куршум 9мм 30 денари.Ги пробав Сиг Сауер П2022 и ЧЗ Шадоу 2.П2022 многу е полош од новиот П320,мал е,многу лесен и поради трзајот нема добри погодоци.Додека Шадоу 2 е најпрецизниот пиштол што моја рака го има фатено.Без разлика дали е брзо пукање или еден по еден,погодоците ми беа сите во црно. Twisted Evil Very Happy

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Macedonian Knight

Macedonian Knight

Број на мислења : 194

Пиштоли и револвери - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 35 Empty28/6/2019, 20:08

Кај мене обратно, со СП2022 бев прецизен, со ЦЗ П10 бев тиња.
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Пиштоли и револвери - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 35 Empty29/6/2019, 01:42

Macedonian Knight напиша:
Кај мене обратно, со СП2022 бев прецизен, со ЦЗ П10 бев тиња.
Не П10,туку Шадоу 2.Два сосема различни пиштоли се тоа. Very Happy

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Macedonian Knight

Macedonian Knight

Број на мислења : 194

Пиштоли и револвери - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 35 Empty29/6/2019, 14:20

Шедоу 2ката го немам пробано засега, туку дека ти спомна за Сигот затоа ме зачуди, доста го фалат.
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Пиштоли и револвери - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 35 Empty29/6/2019, 15:54

Macedonian Knight напиша:
Шедоу 2ката го немам пробано засега, туку дека ти спомна за Сигот затоа ме зачуди, доста го фалат.
Пробај го новиот П320,верувај едно 10 пати е подобар од СП2022.А Шадоу 2,секаде кај шо имам читано пишува најпрецизен пиштол.Го пробав и истото го мислам и јас.Најпрецизен пиштол,без конкуренција.

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Пиштоли и револвери - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 35 Empty29/6/2019, 22:59

Има негде по стрелиштава Beretta 92? Имате гаѓано?

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Пиштоли и револвери - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 35 Empty30/6/2019, 00:30

Alvar напиша:
Има негде по стрелиштава Beretta 92? Имате гаѓано?
Има на Камник.Другар пукаше со него. Very Happy

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Macedonian Knight

Macedonian Knight

Број на мислења : 194

Пиштоли и револвери - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 35 Empty30/6/2019, 13:44

П226 не знам дали некаде го има, еднаш имам пукано со него убав впечаток ми остави, апла ми е мерак со тој.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Пиштоли и револвери - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 35 Empty19/7/2019, 01:59


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Пиштоли и револвери - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 35 Empty4/8/2019, 19:33

Пиштоли и револвери - Page 35 3saKx1I
Пиштоли и револвери - Page 35 5Xd1SxL

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 35 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 35 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 35 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: