ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Пиштоли и револвери - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 29 Empty20/11/2018, 01:25

Пиштоли и револвери - Page 29 KpHorwT

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Пиштоли и револвери - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 29 Empty23/12/2018, 21:15


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Пиштоли и револвери - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 29 Empty24/12/2018, 15:09

Пиштоли и револвери - Page 29 WKxXYcr

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Пиштоли и револвери - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 29 Empty28/12/2018, 20:32

Пиштоли и револвери - Page 29 Anfs0By

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10378

Пиштоли и револвери - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 29 Empty14/1/2019, 14:42

Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1168

Пиштоли и револвери - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 29 Empty14/1/2019, 18:00

Momak od Gjorce напиша:
Rex Zero 1CP - New Gun for the Polish Police
https://www.defence24.com/rex-zero-1cp-new-gun-for-the-polish-police

Пиштоли и револвери - Page 29 840_472_matched__pkqv5s_840472matchedpemi7wIMG6188
Полската гранична го користат чешкиот ЧЗ П10К

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Пиштоли и револвери - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 29 Empty17/1/2019, 14:37

Пиштоли и револвери - Page 29 CI2CzaX
Пиштоли и револвери - Page 29 8KfTe9I
Пиштоли и револвери - Page 29 58ArfPw
Пиштоли и револвери - Page 29 DVDWpiG
Пиштоли и револвери - Page 29 ORUp34Y
Пиштоли и револвери - Page 29 Ww9sAvL

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Macedonian Knight

Macedonian Knight

Број на мислења : 183

Пиштоли и револвери - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 29 Empty18/1/2019, 00:04

Пиштоли и револвери - Page 29 20190110
Ново во Камник што пукав, Sig Sauer 2022, нов глок 17 и CZ 10.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Пиштоли и револвери - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 29 Empty18/1/2019, 00:32

Kој "легна" најдобро?

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Macedonian Knight

Macedonian Knight

Број на мислења : 183

Пиштоли и револвери - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 29 Empty18/1/2019, 01:02

Сигот мене најмногу ми одговара, на другарчето па ЦЗто, ама различна физиономија имаме, башка сигот ми е омилен пиштол.
Глокот ми е онака, не премногу омилен ама пак е добар, сигот на чкрапало е нежен како сириска жена, милина е.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 29 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 29 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 29 of 35Отиди на страна : Previous  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: