ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 35  Next
АвторПорака
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 204

Пиштоли и револвери - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 27 Empty4/7/2018, 13:26

Зоран напиша:
Јавач на апокалипсата напиша:
Редовно зимам толку. Жена деца немам па трошам на муниција Very Happy
Газдата баш ми спомна ретко некој како мене поголема количина, се 15-20 комада нашиве зимаат, а од брачата од 100 нагоре... Rolling Eyes
kolku te čini
-200 eur

i nemoj pobeda Gorazhde gadna za cistenje do zla boga Kineski barut  ne lužani Srbija..

Куршум 25 денари, 100 се 2500. А за муниција газдата си знае бидејки он го изнајмува пиштплот.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Пиштоли и револвери - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 27 Empty4/7/2018, 14:02

MISFIT напиша:
Зоран напиша:
Јавач на апокалипсата напиша:
Редовно зимам толку. Жена деца немам па трошам на муниција Very Happy
Газдата баш ми спомна ретко некој како мене поголема количина, се 15-20 комада нашиве зимаат, а од брачата од 100 нагоре... Rolling Eyes
kolku te čini
-200 eur

i nemoj pobeda Gorazhde gadna za cistenje do zla boga Kineski barut  ne lužani Srbija..

Куршум 25 денари, 100 се 2500. А за муниција газдата си знае бидејки он го изнајмува пиштплот.
Simpaticno
oti u kamnik plakav poveke.
@@@ Usput velcome back MISFIT...

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 204

Пиштоли и револвери - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 27 Empty4/7/2018, 14:41

Исти се цените, се префрлив во ЗИП бидејки газдата е мајстор во права смисла, за разлика од Камник каде што работат за плата.
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Пиштоли и револвери - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 27 Empty6/8/2018, 20:15

MISFIT напиша:
Исти се цените, се префрлив во ЗИП бидејки газдата е мајстор во права смисла, за разлика од Камник каде што работат за плата.

Кај се наоѓа ?
Сакав да идам со другар да стреламе.

Не сум бил до сега па да прашам треба ли да се има дозвола за пиштол или не и дали од таму даваат и пиштол?

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1168

Пиштоли и револвери - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 27 Empty6/8/2018, 22:35

Legija91 напиша:
MISFIT напиша:
Исти се цените, се префрлив во ЗИП бидејки газдата е мајстор во права смисла, за разлика од Камник каде што работат за плата.

Кај се наоѓа ?
Сакав да идам со другар да стреламе.

Не сум бил до сега па да прашам треба ли да се има дозвола за пиштол или не и дали од таму даваат и пиштол?
И јас имам пукано во Зип.На почетокот пред да пукаш ти даваат еден лист кој го пополнуваш,на него имаш прашања.После тоа си бираш оружје,колку комада на куршуми и одиш во стреланата и пукаш.

_________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 204

Пиштоли и револвери - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 27 Empty7/8/2018, 00:59

Legija91 напиша:
MISFIT напиша:
Исти се цените, се префрлив во ЗИП бидејки газдата е мајстор во права смисла, за разлика од Камник каде што работат за плата.

Кај се наоѓа ?
Сакав да идам со другар да стреламе.

Не сум бил до сега па да прашам треба ли да се има дозвола за пиштол или не и дали од таму даваат и пиштол?

За прв пат можеш било каде, ЗИП се наоѓа од ресторан Дојрана 50м подоле, под надвожњакот има знак, доле во подрум е на складиштето. А Камник е од Ченто накај Автокоманда по булеварот треба да се исклучиш пред бензинската па нагоре.
Не ти треба ништо освен пари и волја. Се пополнува формулар дека ако ти се случи нешто не дај боже, не одговараат они и ти даваат од таму и пиштол и миниција по твој избор.
Ако ти е прв пат ти објаснуваат што како мерки за безбедност и правично држење и окинување, а тоа многу подобро ќе ти го објасни на ЗИП, затоа мој совет ти е да одиш таму.

_________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 204

Пиштоли и револвери - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 27 Empty7/8/2018, 01:01

Па кога ќе бидете расположени ќе одиме да се пробаме во пиво (важи за сите членови понудата) Very Happy

_________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Пиштоли и револвери - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 27 Empty25/8/2018, 18:22

Glock 34 на стероиди. Мада и цените коа ќе се видат на Zev Tech... affraid


Пиштоли и револвери - Page 27 2TnYVIQ
Пиштоли и револвери - Page 27 FX3Vyjh

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Пиштоли и револвери - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 27 Empty30/8/2018, 16:57

Alvar напиша:
Glock 34 на стероиди. Мада и цените коа ќе се видат на Zev Tech... affraid


Пиштоли и револвери - Page 27 2TnYVIQ
Пиштоли и револвери - Page 27 FX3Vyjh


аууу кој порнич

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
MISFIT

MISFIT

Број на мислења : 204

Пиштоли и револвери - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 27 Empty31/8/2018, 20:05

Скап е, ама за свој џеб. Вакви пиштоли се строго за натпреварувања така да некој спонзор ќе ги фрли тие пари. Премногу гломазен за цивилна или службена намена.

_________________
To us and those like us, damn few.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 27 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 27 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 27 of 35Отиди на страна : Previous  1 ... 15 ... 26, 27, 28 ... 31 ... 35  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: