ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30 ... 36  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Пиштоли и револвери - Page 25 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 25 Empty11/7/2017, 17:46

ТТ-еец од Донбас.


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10515

Пиштоли и револвери - Page 25 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 25 Empty29/7/2017, 15:35

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Пиштоли и револвери - Page 25 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 25 Empty1/9/2017, 00:11

Glock Gen 5

Пиштоли и револвери - Page 25 H2RH2WP

Пиштоли и револвери - Page 25 SPVDkXp

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1215

Пиштоли и револвери - Page 25 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 25 Empty1/9/2017, 03:54

Алвар сега од тебе дознавам за новата генерација 5
Од оваа година е или?

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Пиштоли и револвери - Page 25 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 25 Empty1/9/2017, 13:03

Ептен тазе, од пред 2-3 дена.

https://eu.glock.com/en/technology/gen5

Официјално беше претставен на 30 Август... неофицијално 5-6 дена пред тоа веќе имаше презентација во US.

Побарај на YouTube клипови од минатава недела Glock Gen 5, ќе ти излезат бајаги.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Пиштоли и револвери - Page 25 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 25 Empty2/9/2017, 00:52
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Пиштоли и револвери - Page 25 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 25 Empty11/9/2017, 20:56

Пиштоли и револвери - Page 25 NZZ0Z4d

Конкурентот на Glock во US Army MHS (Modular Handgun System) програмата.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Пиштоли и револвери - Page 25 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 25 Empty18/9/2017, 21:58

Пиштоли и револвери - Page 25 WQtrKBx

Polenar Very Happy

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10515

Пиштоли и револвери - Page 25 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 25 Empty26/9/2017, 22:37

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Пиштоли и револвери - Page 25 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 25 Empty16/10/2017, 11:48


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 25 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 25 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 25 of 36Отиди на страна : Previous  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30 ... 36  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: