ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Пиштоли и револвери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 25 ... 36  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 14 Empty16/6/2015, 02:24

Јас го знам истото и за ЧЗ, дека бил така погруб, по грубо склопен, и имало луфта за мали движења меѓу деловите што му овозможува да работи и со малку песок, за разлика од Глок.

П.С. Strike One како му оди, како се покажува? Го користат на големо или уште не?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8901

Пиштоли и револвери - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 14 Empty17/6/2015, 00:44

Пиштоли и револвери - Page 14 ZVJbKRa

Концерн «Калашников» представил новый пистолет на «Армии-2015»
http://topwar.ru/77116-koncern-kalashnikov-predstavil-novyy-pistolet-na-armii-2015.html

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Пиштоли и револвери - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 14 Empty17/6/2015, 08:24

типично руски , робусен.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Пиштоли и револвери - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 14 Empty17/6/2015, 15:08

И грд.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8901

Пиштоли и револвери - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 14 Empty17/6/2015, 15:44

Laughing

Доста ми личи на италијанскиот Pardini GT9.

Пиштоли и револвери - Page 14 IUKfsg9

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8901

Пиштоли и револвери - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 14 Empty18/6/2015, 20:25

Пиштоли и револвери - Page 14 XCR4UzI
Пиштоли и револвери - Page 14 9e2K76T


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПиштоли и револвери - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 14 Empty18/6/2015, 20:46

Frogfoot напиша:
И грд.

Ама затоа ќе трае колку два Глока и еден Сиг. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Пиштоли и револвери - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 14 Empty18/6/2015, 21:00

MISFIT напиша:
Frogfoot напиша:
И грд.

Ама затоа ќе трае колку два Глока и еден Сиг. Very Happy
Мислиш дека глок има краток животен век.
не би се сложил има загарантирано 10,000 куршуми.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8901

Пиштоли и револвери - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 14 Empty18/6/2015, 21:13

http://odbrana.forumotion.org/t195p780-topic

348,210 куршуми низ иста цевка. Wink

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Пиштоли и револвери - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 14 Empty18/6/2015, 21:31

Alvar напиша:
http://odbrana.forumotion.org/t195p780-topic

348,210 куршуми низ иста цевка. Wink
Критично.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Пиштоли и револвери - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Пиштоли и револвери   Пиштоли и револвери - Page 14 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Пиштоли и револвери
Вратете се на почетокот 
Страна 14 of 36Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 25 ... 36  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: