ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Лесни борбени авиони - Пропелери

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 1015

Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесни борбени авиони - Пропелери   Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty24/5/2017, 19:59

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесни борбени авиони - Пропелери   Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty25/5/2017, 00:05

Гледам до кај се со Кобац
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесни борбени авиони - Пропелери   Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty16/7/2017, 15:19

Прв PC-21 за Француското Воздухопловство.

http://www.defens-aero.com/2017/07/pilatus-pc-21-armee-air-francaise-effectue-premier-vol.html

Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 J3nSA4q
Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 J3jtc4t

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесни борбени авиони - Пропелери   Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty16/7/2017, 15:43
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесни борбени авиони - Пропелери   Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty20/3/2018, 21:55

Brazilian Super Tucano intercepts plane with 500 kg cocaine cargo
http://defence-blog.com/news/brazilian-super-tucano-intercepts-plane-500-kg-cocaine-cargo.html
Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 147288-970x600-1-750x530
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесни борбени авиони - Пропелери   Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty20/3/2018, 23:14


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесни борбени авиони - Пропелери   Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty20/3/2018, 23:16

Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 N107tGG

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесни борбени авиони - Пропелери   Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty19/11/2019, 16:01

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Лесни борбени авиони - Пропелери   Лесни борбени авиони - Пропелери - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Лесни борбени авиони - Пропелери
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: