ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty12/6/2019, 11:15

https://www.tikka.fi/rifles/tikka-t3x/t3x-tac-a1

SAKO квалитет за TIKKA пари. До сега не најдов некој да каже лош збор, освен оние дежурни „специјалци“.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty12/6/2019, 12:16

Имам чуено и прочитано само пофални зборови за Tikka-ва. Доста популарна за long range, посебно во 6.5 Creedmoore и 260 Remington.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty30/7/2019, 12:41


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty9/8/2019, 14:42

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Ibn0VHG

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty30/9/2019, 16:42

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Xwz5f3o
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 A290vS2
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 5FFv0Pu
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 6cElv4S
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 ZJQRi14

New Zealand

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty9/10/2019, 23:37

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 IwOoN1w

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty5/11/2019, 12:58


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty6/12/2019, 19:57

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 VsnbPGx

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty13/12/2019, 18:34

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 SG3lgXw
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 XL6cQh6
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 AalMGcJ
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Y3ImsYf
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 DB1OUf2
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 XeN8Cim
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Eg2hrDh

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty13/12/2019, 18:47

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 N6pzHW7
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 3Vfx8DO
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Hqowtrd
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 AcdIDhT
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 MqFkGQj
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 GPjqIgi
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 PYOSso0

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 37 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 37 of 38Отиди на страна : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: