ОДБРАНА



 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8901

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty6/2/2019, 20:05

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 3cGlIrP
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 76Bhg4A

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8901

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty20/2/2019, 00:42

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Rt0dvjX

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8901

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty6/3/2019, 18:51

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 1dLZjlG

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
kocov



Број на мислења : 137

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty11/3/2019, 00:07

Во 1985 година се појавил бул пап верзија на снајперската пушка barrete м82А2
која била намената за борба со хеликоптери односно тим од  2 до 3 стрелци
ке требало со полуавтоматски оган да онеспособат или уништат хеликоптер.



Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Wwdh6c
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8901

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty15/3/2019, 21:19

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 EmZCRSx

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8901

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty21/3/2019, 15:37

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 LnqEidf

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8901

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty28/3/2019, 12:07

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 NSBBXTi

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8901

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty28/4/2019, 17:04

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 7Y5bg4o

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8901

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty28/5/2019, 18:21


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1178

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty28/5/2019, 20:33

Alvar напиша:
Многу американски компоненти на пушката Very Happy

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content




Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 36 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 36 of 37Отиди на страна : Previous  1 ... 19 ... 35, 36, 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: