ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 21 ... 38  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty21/12/2014, 02:13

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 DiN5vRj
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 0QzM4PY

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty27/12/2014, 17:23

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Bx1cCP6
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 3mNYx5Z
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 CrM1pbB
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 VzChL7H
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 KAfPfdf
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 UGPFfFy

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty28/12/2014, 21:31

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 2BRLiuA

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty3/1/2015, 16:34

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 10297928_766919700007609_4519067844732381525_n
И убавицата

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 1980406_749906705042242_1096415354083461817_o

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty3/1/2015, 16:53

Штета, не ја прават повеќе.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty3/1/2015, 17:30

Alvar напиша:
Штета, не ја прават повеќе.

Не знам и помалите сестри се привлечни зар не.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty3/1/2015, 18:13

Да, и АЕ не се лоши... но AWM си е AWM. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty3/1/2015, 18:27

76 -ка со ногарки

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 M76_sniper_8x57IS_2

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСнајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty3/1/2015, 21:35

76-кава би била еквивалент на SVD?
А тој горе беше Accuracy?
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty4/1/2015, 15:20

MISFIT напиша:
76-кава би била еквивалент на SVD?
А тој горе беше Accuracy?

SVD e poprecizen i po nezgrapen za nosenje i podolg.
M-76 e po kus apo kompaktna ama e designated marksman ne e sniper

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 38Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 21 ... 38  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: