ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 32 ... 36  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   23/6/2017, 19:15

Alvar напиша:
Мерено на Google Earth... како од City Mall па до мост Гоце Делчев, или пак од плоштад... па се до крстот кај Џеваир кулите. Smile

Велат имаат видео доказ, плус тимот бил на доста повисока точка од целта, му требало добра парабола. Ова е 1 во 1,000,000 шанса.
Malku cudno skeptik sum.
Kolku sekundi let mu treba na zrnoto.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   23/6/2017, 20:31

Мислам дека некаде прочитав 11 секунди
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   23/6/2017, 21:44

Momak od Gjorce напиша:
Мислам дека некаде прочитав 11 секунди
AKo odis toa e 9-10 metri.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   24/6/2017, 00:20

Сигурно дека среќата покрај обуката си ја завршило работата,но може е во прашање тестирање на нова муниција,со наведувано зрно Wink
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8675

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   24/6/2017, 01:11


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8675

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   11/7/2017, 13:16G20 самит, Хамбург.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   11/7/2017, 16:50

Швабски неупадливо!
Кратка цевка бул пап.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8675

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   11/7/2017, 17:12

И ОГРОМНА Zeiss Hensoldt 6-24x72mm оптика. Cool

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   11/7/2017, 22:44

Alvar напиша:
И ОГРОМНА Zeiss Hensoldt 6-24x72mm оптика. Cool
Е тоа ј абрка работата
и челичните нерви на момаков.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8675

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   13/7/2017, 12:41
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 28 of 36Отиди на страна : Previous  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 32 ... 36  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: