ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 20 ... 37  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty7/12/2014, 19:45

Новата руска ТСВЛ-10 на Лобаев.

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 7zhJinz

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty7/12/2014, 19:52

Го обичам!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty7/12/2014, 20:00

Богами, доста време им требаше да ја испеглаат и одамна беше во најава, но еве конечно изгледа го пуштија во производство.
Повеќе на следниве страни:
http://lobaevarms.ru/
http://kbis.su/products/svl_precision_rifles/414/

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty7/12/2014, 23:32
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty13/12/2014, 19:44

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 ZWRByFg
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 GJwutKS
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 PLYLWTG

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty17/12/2014, 23:00

шизнаа Русите

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 10630697_977161172298626_3412083932757958368_o
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 10494417_977161575631919_1572061526373663544_o
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 10608703_977161628965247_5590608278848604675_o

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty17/12/2014, 23:57

Зоки, 2 поста погоре...
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3760

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty18/12/2014, 15:03

Frogfoot напиша:
Зоки, 2 поста погоре...

Да друже согласен сум со тебе ама аголот е друг и авторот е друг.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty19/12/2014, 01:53


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8875

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty19/12/2014, 02:24

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 XeVn0jX

PGM Mini Hecate 2 .338LM

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 78GHp9S

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 37Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 20 ... 37  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: