ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 19 ... 36  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Пет 14 Ное - 21:11

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Сре 19 Ное - 22:06

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8675

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Пон 24 Ное - 16:48


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Пон 24 Ное - 23:04

Убава позиција Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8675

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Пон 24 Ное - 23:18

Oтвори ми џамли пенџер сакам да те видам јас. Wink

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Сре 26 Ное - 18:50

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8675

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Вто 2 Дек - 23:02


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10312

ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Чет 4 Дек - 11:57

Најновата машина за убивање на ИСИС: снајпер долг три метри кој истрелува куршуми трипати поголеми од нормалните (ФОТО)

http://www.mkd.mk/svet/vesti/najnovata-mashina-za-ubivanje-na-isis-snajper-dolg-tri-metri-koj-istreluva-kurshumi
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Чет 4 Дек - 15:26

"кој истрелува куршуми три пати поголеми од нормалните"


Laughing Laughing новинарска неписменост
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Чет 4 Дек - 19:33

Ми се свиѓа оптиката, претпоставувам Grenade launcher би бил по прецизен
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 36Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 19 ... 36  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: