ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Снајперско вооружување и снајперизам

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 20 ... 38  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10515

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty14/11/2014, 22:11

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Tde01f8stt

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Tde02v9s5z

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Tde11ucsjg

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Tde039xsx8

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Tde044aspo

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Tde05vwscp

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Tde06gxslb

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Tde07k8son

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Tde10wds8s
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10515

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty19/11/2014, 23:06

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty24/11/2014, 17:48

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 6tPXB3b

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty25/11/2014, 00:04

Убава позиција Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty25/11/2014, 00:18

Oтвори ми џамли пенџер сакам да те видам јас. Wink

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10515

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty26/11/2014, 19:50

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 TYzw5x

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 STXzKV

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 4lF8bV

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 FZpIuc

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 SUbDmE

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 HNwFZk

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 EoHbiv

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 ZKUagL

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 A6y5yY
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8967

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty3/12/2014, 00:02

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 08Va5RR

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10515

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty4/12/2014, 12:57

Најновата машина за убивање на ИСИС: снајпер долг три метри кој истрелува куршуми трипати поголеми од нормалните (ФОТО)

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Mkd-163630

Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Mkd-163631

http://www.mkd.mk/svet/vesti/najnovata-mashina-za-ubivanje-na-isis-snajper-dolg-tri-metri-koj-istreluva-kurshumi
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСнајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty4/12/2014, 16:26

"кој истрелува куршуми три пати поголеми од нормалните"


Laughing Laughing новинарска неписменост
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинСнајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty4/12/2014, 20:33

Ми се свиѓа оптиката, претпоставувам Grenade launcher би бил по прецизен
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Снајперско вооружување и снајперизам   Снајперско вооружување и снајперизам - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Снајперско вооружување и снајперизам
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 38Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 20 ... 38  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: