ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 PAK TA

Go down 
АвторПорака
Гостин
ГостинPAK TA Empty
ПишувањеПредмет: PAK TA   PAK TA Empty19/3/2015, 17:07

Тајното оружје на Путин поради кое стравува Западот: Идната руска армија ќе може да се распореди насекаде во светот за 7 часа!

19.03.2015 | 16:16
Извор: Точка


Во иднина дефинитивно ќе се случат големи промени, а една во низата е секако откритието на воздушното оружје со кое Русија, на чело со Владимир Путин, ќе стане сериозна закана за Западот.
Се работи за авион кој ќе биде завршен во 2024-тата година, што значи дека тогаш остатокот од светот би бил во голема опасност!

Според проектната документација, се работи за транспортен авион именуван како PAK TA кој ќе лета со суперсонични брзини (до 2.000 километра на час) и ќе успева да пренесе дури 200 тона терет).

Исто така, при полетувањето, во воздух ќе може да остане дури седум часа, а притоа да не го надополни резервоарот со гориво, со домет од најмалку 7.000 километра.Главна задача на оваа машина е да превезува тенкови и останата воена опрема на одговарачка локација. Во рамките на леталото ќе има и повеќе нивоа на кои ќе биде овозможено автоматско товарење на теретот.

- Со развојот на мрежата од воени бази на Блискиот исток, Латинска Америка и Југоисточна Азија, за кои се очекува дека ќе бидат завршени до 2024-тата година, очигледно е дека Русија ќе биде подготвена за интерконтинентални борби, изјавуваат експертите кои развиваат ново "оружје".На овој начин, Русија ќе прерасне во светска велесила која во секој момент ќе може да ја транспортира потребната воена опрема на посакуваната територија. Токму тоа претставува и најголема закана за сите нејзини сегашни и идни противници.

Погледнете:

https://vimeo.com/97843155


http://tocka.com.mk/1/153990/tajnoto-oruzje-na-putin-poradi-koe-stravuva-zapadot-idnata-ruska-armija-ke-moze-da-se-rasporedi-nasekade-vo-svetot-za-7-casa
Вратете се на почетокот Go down
 
PAK TA
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: